kronika akcí 2015

lyžování v klepáčově (29.1–1.2.2015)

V době pololetních prázdniny byla připravena pro školáky připravena pobytová lyžařská akce. Krátký avšak intenzivní prodloužený víkend nabídl dětem nejenom lyžařský zážitek, ale i taneční a výtvarný doplňkový program.

Zkušení instruktoři se postarali o výcvik na lyžích jak úplných začátečníků, tak i pokročilých lyžařů. Děti byly rozdělení do tří družstev podle náročnosti a jezdily se svým instruktorem. Ski areál Klepáčov nabízí 3 sjezdovky rozdělené právě do tří obtížností. Středisko bylo téměř prázdné a tak si děti lyžování užily. Tři dny nám sněžilo a napadlo několik desítek čerstvého sněhu. Tuto nadílku jsme využili uspořádáním malých závodů na lopatách.

V podvečerních hodinách byl společný program na chatě věnován výtvarným aktivitám a společenským hrám. Děti si vyráběly různé výrobky z plastových korálků, které jsme jim následně zažehlili.

Každé ráno nás vítaly nejstarší holky s připravenou rozcvičkou ve formě Zumby. Na poslední den dopoledne byl připraven krátký slalom, který nakonec zvládli sjet všichni. Odpoledne už následovalo předávání cen a diplomů a odjezd domů.

Kurzu se zúčastnil i jeden snowboardista, který také po třech dnech zvládl vyjet a sjet kopec bez spadnutí. Kromě lyžařů zde byli i běžkaři, kteří si projeli trať ze Skřítku na Chatu Alfrédku. Myslím si, že všichni si přišli na své a že se víkend vydařil.

Chtěl bych poděkovat za vstřícnost a vynikající služby chatě Ztracenka i Skiareálu Klepáčov.

Aleš Pátek

Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015) Prodloužený víkend na lyžích (Klepáčov 2015)