fotbálek

co je stolní fotbal?

Stolní fotbálek – ilustrační fotografie

Stolní fotbal neboli fotbálek, foosball či soccer je hra většinou pro 4 hráče – 2 útočníky a 2 obránce (popř. 1 na 1 nebo 4 na 4). Panáčci jsou umístěni v různém počtu na 8 průchodných nebo teleskopických tyčích. Obránce hraje s jedním brankářem a s obrannou řadou se dvěma panáčky (dvojkou), útočník se středovou řadou s pěti panáčky (pětky neboli hrábě) a s útočnou řadou se třemi panáčky (trojky). Cílem hry je dát protihráči co nejvíce gólů do brány.

jak se hraje?

Stolní fotbálek – ilustrační fotografie

Hraje se zleva doprava. Jedna hra je většinou dotována deseti míčky nebo se také hraje na deset vítězných gólů s dvougólovým rozdílem. Skončí-li hra nerozhodně, pak jde o tzv. „plichtu“. Pokud hráči prohrají se skórem 10:0, pak jdou „pod stůl“. To znamená, že oba hráči, kteří prohráli, musí podlézt fotbalový stůl. Protáčení tyčí o více než 360° je zakázáno.

Mezi nejčastěji používané turnajové střely patří Pull shot (stahovačka) a Push shot (odtahovačka), Pin shot (někdy také Front-pin) a Snake. V poslední době vzrůstá na turnajích popularita Pin shotu, o což se zasloužil zejména Frederic Collignon z Belgie, který touto střelou slaví velké úspěchy. [zdroj: Wikipedie]

pravidla České foosbalové organizace (PDF, 61 kB)

jaký stůl máme k dispozici?

Garlando Master Champion

V naší herně máme stůl Garlando Master Champion. Jedná se o špičkový fotbálek pro trénink i soutěže. Je to oficiální ITSF stůl pro soutěže v kategoriích International, Master Series a Pro Tour. Stůl je bez vhazovače mincí a bez horního skla. Hrací plocha je z tvrzeného pískovaného skla s antireflexní úpravou. Zelená hrací plocha s bílými čarami pro imitaci fotbalového hřiště. Červení a modří hráči z nerozbitného plastu jsou nalisovaní na tyčích s plně otočným brankářem (360°). Ukazatele skóre „Competition“ umožňují zaznamenat sadu hry a počet vstřelených branek. Profesionální plastové rukojeti mají i dřevěné obložky, které minimalizují pocení a zlepšují držení.

proč je dobré být členem klubu?

Pro to, aby se člověk stal členem klubu stolního fotbálku, musí vyplnit přihlášku a zaplatit poplatek 250 Kč na školní rok. Za to potom může čerpat z následujících výhod: Stolní fotbálek – ilustrační fotografie

  • Členové klubu neplatí 20 Kč za návštěvu klubu ani za účast na herních dnech a platí nižší startovné na fotbálkových turnajích.
  • Členové klubu mají v pracovních dnech volný přístup do nově zrekonstruované klubovny kdykoli od 8 do 19 hodin a po domluvě i o víkendech (víkendy nemůžeme zaručit).
  • Členové klubu mají přednostní právo hry, mohou si dopředu rezervovat časy na hraní.
  • Členové klubu sdílejí své kontaktní údaje s ostatními a mohou se tak mezi sebou kdykoli domlouvat na aktuálních termínech hraní.

jak se přihlásit a zaplatit?

Nejsnadnější způsob přihlášení je přímo na našich stránkách. Stačí když vyplníte formulář na přihlašovací stránce a potom už Vás budeme kontaktovat.

Další možnost je zavolat Radku Ježowiczovi na tel. 731 444 443 nebo napsat na adresu propagace@ddmolomouc.cz a domluvit se na schůzce.

Zápisné 250 Kč na celý školní rok je možno zaplatit následujícími způsoby:

  • v hotovosti – na hospodářské správě DDM Olomouc, tř. 17. listopadu 47 (v přízemí), nebo přímo na schůzce
  • bezhotovostně – převodem na účet č. 61433811/0100, variabilní symbol – 2001 (identifikace kroužku), specifický symbol – datum narození účastníka (identifikace plátce)

kontakty

Bližší informace o činnosti Herního klubu poskytne Radek Ježowicz, odd. vnější komunikace, 731 444 443, propagace@ddmolomouc.cz.