tiskové zprávy

Barevný cirkus s opičkou Žofkou

Olomouc, 25.11.2008

Dům dětí a mládeže Olomouc se snaží na každý měsíc připravit odpolední akci pro malé i velké obyvatele sídliště Povel. V pátek 21. listopadu ovládl prostory na Janského ulici cirkus.

Na návštěvníky čekalo několik atrakcí – vyzkoušeli si, jaké to je, když se chci kouknout do tlamy lva (samozřejmě, že jen papírového), jak se musí soustředit vrhač nožů, když vrhá nože na živou modelku (zde se strefovali jen do papírové figury). Každý se mohl na chvíli stát akrobatem a vyzkoušet skoky na trampolíně, chůzi po laně a na chůdách nebo žonglování s umělohmotným talířem. Účastníci si mohli vyzkoušet i účinkování v cirkusovém orchestru. Nechyběla zde kouzla s kartami, malování klaunů a cirkusová vystoupení loutkových divadélek. Vrcholným číslem bylo představení živého mláděte lamy a králíčka paní chovatelkou Libuší Veselou ze ZOO Olomouc.

V improvizovaném cirkusovém šapitó bylo nabito, a tak se těšíme na setkání při další akci. Již v lednu nás čeká karneval a na jaře nebo v létě spousta dalších akcí na zahradě (tradiční Vítání jara, Pálení čarodějnic a další).

Eva Havlická
585 431 859
janskeho@ddmolomouc.cz

Barevný cirkus s opičkou Žofkou Barevný cirkus s opičkou Žofkou Barevný cirkus s opičkou Žofkou
Kliknutím na náhled získáte fotografii ve vyšší kvalitě.

přehled tiskových zpráv…