tiskové zprávy

Dračí lyžařská škola

Olomouc, 11. listopadu 2008

I na letošní zimu připravil Dům dětí a mládeže Olomouc pro všechny zájemce o lyžování z řad dětí i dospělých širokou nabídku zimních aktivit.

Z nabídky Dračí lyžařské školy si může vybrat opravdu každý, bez ohledu na věk a lyžařské dovednosti. Pro nejmenší děti je připraven kurz předškolního lyžování s názvem „Dráčata předškoláci“. Kurz tvoří 8 lekcí, které probíhají v úterý od 8 do 16 hodin. Zajištěn je dopolední a odpolední lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů a celodenní péče o děti včetně stravy, dopravy a odpočinkového programu. Tento kurz doporučujeme pro děti ve věku 5–6 let.

Pro školáky jsou připraveny nedělní výjezdy na hory. Podle sněhových podmínek se účastníci podívají do různých středisek Jeseníků a Beskyd. Pro děti je připraveno lyžování pod vedením lyžařských i snowboardových instruktorů. Hlásit se mohou začátečníci i zkušenější lyžaři, kteří se chtějí zdokonalit ve své technice.

Stranou nezůstanou ani rodiče s dětmi. Pro ně jsou připraveny tři pobytové kurzy – v Karlově pod Pradědem, v Peci pod Sněžkou a v Lipové Lázni u Jeseníku. Jedná se o týdenní pobyty na horách, kde děti lyžují pod dohledem zkušených instruktorů. Rodiče rovněž mohou využít služeb instruktorů anebo mohou dobu výcviku využít dle svých představ. V podvečerních hodinách je pro děti připraven společný program.

Samozřejmostí v nabídce Dračí lyžařské školy DDM Olomouc je i tradiční pobyt dětí na horách v průběhu jarních prázdnin a také lyžování ve Francii nebo v Itálii, které ocení především zkušenější lyžaři.

Bližší informace, ceny a přesné termíny jednotlivých akcí mohou zájemci najít na www.ddmolomouc.cz/lyzovani nebo jim je sdělí Monika Štěpánová z oddělení sportu a turistiky (turistika@ddmolomouc.cz), tel. 731 444 442.

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 446

Dračí lyžařská škola Dračí lyžařská škola Dračí lyžařská škola Dračí lyžařská škola
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…