Olomouc v dětských kresbách

Olomouc, 16.6.2008

Olomouc se svými motivy patří k nejzajímavějším místům naší země. Tak jak ji ve svých dílech ztvárňovala řada umělců, tak ji zachycují děti ve svých kresbách.

Zajímavé setkání několika generací na stěnách výstavních prostor nám nabízí výstava Olomouc v dětských kresbách. Z archivu olomoucké učitelky Hany Teplé odkrýváme staré kresby, malby, grafiky dětí, které chodily do kroužků v 80. letech, zároveň na výstavě vidíme tvorbu dětí, které chodí do kroužků dnes. Na obrázcích můžeme vidět nejen proměny věku zúčastněných autorů, ale i proměny dětské kresby během několika desetiletí.

Výstava potrvá do září 2008, můžete si ji prohlédnout v prostorách Galerie DDM Olomouc ve všední dny od 8 do 19 hodin.

Mgr. Šárka Kvochová
odd. výtvarné výchovy