tiskové zprávy

Poslední kurzy Školičky internetu pro seniory

Olomouc, 30.října2008

Poslední letošní kurzy práce s počítačem, které jsou určeny zejména seniorům připravil Dům dětí a mládeže Olomouc na listopad.

Projekt s názvem „Školička internetu pro seniory“ bude probíhat dvakrát týdně – vždy v pondělí a ve středu. Během deseti hodinových lekcí se senioři seznámí se základy práce na počítači, operačním systémem Windows, vyhledáváním informací na internetu a naučí se komunikovat pomocí e-mailu.

Poslední kurzy tohoto roku budou zahájeny ve středu 12. listopadu 2008 a po dobu pěti týdnů budou patřit počítače v Domě dětí a mládeže na Janského ulici seniorům. Při výuce budou jako obvykle pomáhat vyškolení lektoři a samostatný počítač pro každého účastníka je samozřejmostí. Ve spolupráci s nadačním fondem Elpida se podařilo pro seniory zajistit učebnici vytvořenou speciálně pro potřeby těchto kurzů. Kurzovné za 10 lekcí je 600 Kč.

V tomto roce prošla těmito počítačovými kurzy téměř stovka účastníků a nejstaršímu z nich bylo úctyhodných 82 let. Kurzy nejsou věkově vůbec omezeny, takže jsou vítáni i mladší zájemci.

Bližší informace a rezervaci místa zájemcům poskytne Radek Ježowicz z olomouckého Domu dětí a mládeže na telefonním čísle 731 444 443 nebo na adrese propagace@ddmolomouc.cz.

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 446

Školička internetu pro seniory Školička internetu pro seniory
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…