tiskové zprávy

2. Sportovní hry MŠ 2008

Olomouc, 20.5.2008

V úterý 20.5.2008 proběhlo slavnostní finále již 2. Sportovních her MŠ Olomouckého kraje za účasti olympionika Jiřího Kavana a Pavla Sekaniny, náměstka hejtmana Olomouckého kraje. Vítězem krajských her se stala mateřská škola Libina reprezentující okres Šumperk. Na druhém místě skončila MŠ Komenského z Uničova a třetí místo obsadila MŠ Na zámečku z Mohelnice.

FOTOGALERIE.

Finále sportovních her v Olomouci se zúčastnilo celkem 100 dětí z 10 obcí, reprezentujících jednotlivé okresy kraje. Do 2. Sportovních her MŠ Olomouckého kraje se na základní úrovni zapojilo 14 000 dětí, které soutěžily ve svých mateřských školách, a následně na okresních semifinále. Děti soutěží v 5 disciplínách: štafetovém běhu, skoku v pytli, hodu na cíl, překážkové chůzi a pětiskoku.

Sportovní hry MŠ je největší sportovní projekt pro předškolní děti v České republice. Cílem akce je podpora zdravého sportu, myšlenky Fair play, a olympismu pro předškolní děti. Soutěží se v duchu „Březen, duben, květen – hodně sportu dětem“.

Letošní rok se kromě sportovních soutěží koná také celorepubliková soutěž v kreslení „Zvířátko, můj kamarád sportovec“ a soutěž o cenu Fair play MŠ 2008.

Jak říká Marek Krátký, ředitel projektu, „Je úžasné sledovat předškolní děti, jak celý závod s nasazením prožívají. Děti jsou již v tomto věku velice šikovné a nadané. Projekt pomáhá objevovat sportovní talenty, budoucí olympioniky. Vítězi byli všichni.“

Sportovní hry MŠ 2008 se konají v 7 krajích, kromě Olomouckého kraje také v Moravskoslezském, Praze, Jihočeském, Libereckém, Pardubickém a Plzeňském kraji. Celkem se do projektu zapojilo přes 130 000 dětí. Dlouhodobým záměrem je postupně akci rozšířit po celé republice.

Sportovní hry MŠ pořádá nezisková organizace Happy Time sdružení ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Olomouc. Patronem Sportovních her MŠ je olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Záštitu převzali Český klub olympioniků a Olomoucký kraj. Generálním partnerem je UniCredit Bank, dalšími partnery jsou Pribináček, Nový věk, Fromin a Centrum Zdraví Bohuňovice.

Více o celém projektu na stránkách www.rodinnesportovnihry.cz.

Marek Krátký
731 150 142

2. Sportovní hry MŠ 2008 2. Sportovní hry MŠ 2008 2. Sportovní hry MŠ 2008 2. Sportovní hry MŠ 2008
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…