tiskové zprávy

Letní tábory DDM Olomouc

Olomouc, 5.6.2008

Do začátku prázdnin zbývá necelý měsíc a část táborů, které připravil Dům dětí a mládeže Olomouc je již obsazena. Několik z táborů však volná místa stále nabízí.

"Aktuálně máme plně obsazeno 9 táborů z celkových 20, které letos pořádáme a ty další tábory nabízejí ještě zhruba 20 % své kapacity.", uvedl Radek Ježowicz z olomouckého Domu dětí a mládeže. Přihlášky přijímají všechna pracoviště DDM Olomouc, online přihlášku lze také podat prostřednictvím internetu na adrese www.ddmolomouc.cz.

Z dosud neobsazených táborů vybíráme alespoň několik. Jsou převážně všeobecně zaměřené, ale v nabídce DDM Olomouc nechybí ani tábory příměstské nebo úzce profilované (např. pro modeláře, fotografy nebo rybáře). Podrobnou nabídku s kontakty na jednotlivé hlavní vedoucí mohou zájemci získat stejným způsobem jako přihlášku (viz výše).

Prvním táborem, který začíná už 28. června jsou Správci kolonií. Děti na něm během 14 dní prozkoumají nejrůznější místa na všech světadílech - podívají se do Brazílie, Číny, Indie, Ruska, Anglie, Saudské Arábie ale i do Vatikánu nebo na Antarktidu a v každém z těchto míst budou shánět kousek území, na kterém by se dala postavit aspoň chatička. Kdo bude sežene nejlepší místo na víkendové lenošení šíleného milionáře?

Volná místa dosud nabízí i Příměšťák pro zvídavé, který začne 18. srpna. Během 1 týdne podniknou účastníci několik jednodenních výprav. Prohlédnou si křelovské pevnosti, Muzeum mamutů a zámek v Přerově, Litovelské pomoraví, tovačovský zámek i s rybníky a další zajímavosti.

Zejména pro menší děti je určen tábor v Cakově, který nese název Z pohádky do pohádky a začne rovněž 18. srpna. Připraven je bohatý hudební, výtvarný i taneční program a samozřejmostí je i celotáborová hra na pohádkové motivy.

Za zmínku stojí rovněž Soustředění modelářů, které je zaměřeno na činnost leteckých, lodních a automobilových modelářů. Dětí si vyzkoušejí a zdokonalí se v ovládání RC modelů a i v dalších modelářských činnostech. Tábor je vhodný i pro ty, kteří dosud s modelařením nemají zkušenosti a chtěli by si ho vyzkoušet a proběhne od 22. do 31. srpna.

Kompletní přehled táborů s aktuální nabídkou volných míst najdete na www.ddmolomouc.cz nebo si jej můžete vyžádat u Radka Ježowicze (propagace@ddmolomouc.cz, 731 444 443).

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…