tiskové zprávy

Medailové žně Škorpionů

Olomouc, 3.11.2008

V sobotu 1. listopadu 2008 se konal v pražské sportovní hale Slavie turnaj v taekwondo WTF Prague Open. Vzhledem k tomu, že turnaj je součástí národní taekwondo ligy, odpovídala tomu i vysoká účast startujících. V konkurenci třech stovek závodníků z Polska, Maďarska, Slovenska a ČR se borcům z olomouckého klubu Taekwondo Scorpions dařilo.

Již v dopoledních bojích naši nejmenší, Tadeáš Tašek (ml. žáci B, do 26 kg), Jan Šmelko (ml. žáci B, do 33 kg), Miroslav Skácel (ml. žáci B, do 29 kg) a Tomáš Smejkal (ml. žáci B, do 42 kg), podali kvalitní výkony, získali bronzové medaile a svými výkony zdravě nabudili starší kolegy.

Třetí místa vybojovali i Aneta Nekoksová (aspirant B, do 51 kg) a Ditry Okchotskyi (st. žáci B, do 45 kg). Stříbrné medaile získali Jiří Sedláček (junioři nad 78 kg), Karel Blechta (aspirant A, do 41 kg), Dominik Vondrouš (st. žáci A, do 55 kg), Daniel Dostál (aspirant B do 41 kg), Eduard Zelený (aspirant A, do 41 kg) a Vendula Oborná (junioři B, do 63 kg), která je nováčkem týmu a byl to její první turnaj! Je nutno dodat, že někteří byli jen krůček od zisku nejcennějších kovů.

Naprosto suverénně si vedli Štěpán Vyhnánek (junioři A do 51 kg), Marek Trokan (junioři A do 76 kg), Sandra Holíková (junioři B do 49 kg) a Pavel Nekoksa (junioři A nad 78 kg). Zisk zlatých medailí je potvrzením jejich součastné vysoké výkonnosti.

Celkově 4 zlaté, 6 stříbrných a 6 bronzových medailí je vynikající výsledek klubu Taekwondo Scorpions, který trénuje pod hlavičkou Domu dětí a mládeže Olomouc.