tiskové zprávy

Taekwondo Scorpions mají dobrou formu

Olomouc, 2.6.2008

Sportovci olomouckého klubu Taekwondo Scorpions, který trénuje pod hlavičkou Domu dětí a mládeže Olomouc, dosáhli v Praze dalšího obrovského úspěchu. Májový pohár, který je posledním turnajem před mistrovstvím ČR, pojali olomoučtí sportovci zodpovědně a dokázali, že v Olomouci se tvoří kvalitní tým, který pod vedením Miroslava Vyhnánka a Tomáše Petra, dokáže reprezentovat náš region nejen v republikové konkurenci.

Za účasti 20 týmů z celé republiky dokázali "Škorpioni" vybojovat 3. místo v celkovém hodnocení týmů a jen pár bodů scházelo ke druhé příčce. Velkým příslibem jsou naši nejmenší, kteří svou bojovností dokáží minimalizovat nedostatek zkušeností.

Strhující výkon předvedla Melanie Heržyová (mladší žákyně do 25 kg), když v boji o druhou příčku prohrávala 1:3, a přesto svým nasazením dokázala stav srovnat na 4:4. V rozhodujícím čtvrtém kole (náhlé smrti) se jí sice nepodařilo dát vítězný bod, ale 3. místo je vynikající úspěch.

Také Roman Novotný a Miroslav Skácel (mladší žáci do 25 kg) podali vynikající výkony a jejich 3. místa přispěla do celkového hodnocení. Již zkušenější Jakub Hanzel (mladší žáci do 35 kg) v prvním zápase vyhrál 6:3, ve druhém 2:0, ve finále nedal svému soupeři šanci a po vítězství 6:2 získal 1. místo.

Ve starších žácích do 40 kg perfektně zabojoval Daniel Dostál a po výsledcích 7:0, 10:3 a 6:5, získal zlato. Aneta Nekoksová, (starší žákyně do 50 kg), po suverénním zápase 5:0 postoupila do finále, kde nenechala nic náhodě a po vítězství 6:2 obsadila 1. místo. Svůj finálový zápas si nedala vzít ani Sandra Holíková (juniorky do 49 kg) a po vítězství 9:3 si vybojovala zlato. Svoji kolegyni následoval Jiří Sedláček (junioři nad 73 kg) a získal 1. místo. Další finálový boj v podání Dominika Vondrouše (starší žáci do 55 kg), skončil i přes dobrý výkon našeho borce 0:7 a Dominik obsadil 2. místo.

V kategorii A (vysoké pásky) reprezentovalo olomoucký klub 5 borců. Vzhledem k tomu, že turnaj byl pro tyto borce vypsán v olympijských váhových kategoriích, musel junior Štěpán Vyhnánek startovat ve vyšší kategorii do 55 kg. Přesto si se svými dvěma soupeři poradil a po vítězstvích 1:0 a 6:2 podlehl svému staršímu soupeři v boji o druhou příčku 1:3. Bronzová medaile v tak nabité kategorii je úspěch. Matouš Trokan (junioři do 55 kg) první zápas vyhrál 5:4, ve druhém zápase po kvalitním boji podlehl 2:4 a obsadil tak 3. místo. Pavel Nekoksa, (junioři nad 73 kg) svůj boj o zlato nedokázal zvrátit a po prohře 2:7 skončil na 2. místě. Tradičně velmi kvalitní výkon předvedl Ivo Vrobel (senioři do 68 kg). Ve finále bohužel doplatil na chybné výroky rozhodčích, prohrál těsným rozdílem 9:10 a získal 2. místo.

Svůj ranec smůly si vybral Marek Trokan (junioři do 73 kg). S velkým nasazením nastoupil do prvního boje který skončil 6:6. V náhlé smrti však nedal soupeři šanci a zvítězil. Do druhého zápasu nastoupil s odhodláním pokračovat ve vítězném tažení. 30 vteřin před koncem zápasu za stavu 3:1 pro Marka se zranil a musel do nemocnice na šití. V jeho případě 3. místo opravdu mrzí a nad jeho startem na mistrovství republiky visí otazník.

Miroslav Vyhnánek
603 275 778

Taekwondo Scorpions mají dobrou formu Taekwondo Scorpions mají dobrou formu Taekwondo Scorpions mají dobrou formu
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…