Taekwondo Scorpions mají dobrou formu

Olomouc, 2.6.2008

Sportovci olomouckého klubu Taekwondo Scorpions, který trénuje pod hlavičkou Domu dětí a mládeže Olomouc, dosáhli v Praze dalšího obrovského úspěchu. Májový pohár, který je posledním turnajem před mistrovstvím ČR, pojali olomoučtí sportovci zodpovědně a dokázali, že v Olomouci se tvoří kvalitní tým, který pod vedením Miroslava Vyhnánka a Tomáše Petra, dokáže reprezentovat náš region nejen v republikové konkurenci.

Za účasti 20 týmů z celé republiky dokázali "Škorpioni" vybojovat 3. místo v celkovém hodnocení týmů a jen pár bodů scházelo ke druhé příčce. Velkým příslibem jsou naši nejmenší, kteří svou bojovností dokáží minimalizovat nedostatek zkušeností.

Strhující výkon předvedla Melanie Heržyová (mladší žákyně do 25 kg), když v boji o druhou příčku prohrávala 1:3, a přesto svým nasazením dokázala stav srovnat na 4:4. V rozhodujícím čtvrtém kole (náhlé smrti) se jí sice nepodařilo dát vítězný bod, ale 3. místo je vynikající úspěch.

Také Roman Novotný a Miroslav Skácel (mladší žáci do 25 kg) podali vynikající výkony a jejich 3. místa přispěla do celkového hodnocení. Již zkušenější Jakub Hanzel (mladší žáci do 35 kg) v prvním zápase vyhrál 6:3, ve druhém 2:0, ve finále nedal svému soupeři šanci a po vítězství 6:2 získal 1. místo.

Ve starších žácích do 40 kg perfektně zabojoval Daniel Dostál a po výsledcích 7:0, 10:3 a 6:5, získal zlato. Aneta Nekoksová, (starší žákyně do 50 kg), po suverénním zápase 5:0 postoupila do finále, kde nenechala nic náhodě a po vítězství 6:2 obsadila 1. místo. Svůj finálový zápas si nedala vzít ani Sandra Holíková (juniorky do 49 kg) a po vítězství 9:3 si vybojovala zlato. Svoji kolegyni následoval Jiří Sedláček (junioři nad 73 kg) a získal 1. místo. Další finálový boj v podání Dominika Vondrouše (starší žáci do 55 kg), skončil i přes dobrý výkon našeho borce 0:7 a Dominik obsadil 2. místo.

V kategorii A (vysoké pásky) reprezentovalo olomoucký klub 5 borců. Vzhledem k tomu, že turnaj byl pro tyto borce vypsán v olympijských váhových kategoriích, musel junior Štěpán Vyhnánek startovat ve vyšší kategorii do 55 kg. Přesto si se svými dvěma soupeři poradil a po vítězstvích 1:0 a 6:2 podlehl svému staršímu soupeři v boji o druhou příčku 1:3. Bronzová medaile v tak nabité kategorii je úspěch. Matouš Trokan (junioři do 55 kg) první zápas vyhrál 5:4, ve druhém zápase po kvalitním boji podlehl 2:4 a obsadil tak 3. místo. Pavel Nekoksa, (junioři nad 73 kg) svůj boj o zlato nedokázal zvrátit a po prohře 2:7 skončil na 2. místě. Tradičně velmi kvalitní výkon předvedl Ivo Vrobel (senioři do 68 kg). Ve finále bohužel doplatil na chybné výroky rozhodčích, prohrál těsným rozdílem 9:10 a získal 2. místo.

Svůj ranec smůly si vybral Marek Trokan (junioři do 73 kg). S velkým nasazením nastoupil do prvního boje který skončil 6:6. V náhlé smrti však nedal soupeři šanci a zvítězil. Do druhého zápasu nastoupil s odhodláním pokračovat ve vítězném tažení. 30 vteřin před koncem zápasu za stavu 3:1 pro Marka se zranil a musel do nemocnice na šití. V jeho případě 3. místo opravdu mrzí a nad jeho startem na mistrovství republiky visí otazník.

Miroslav Vyhnánek

Taekwondo Scorpions mají dobrou formu Taekwondo Scorpions mají dobrou formu Taekwondo Scorpions mají dobrou formu