tiskové zprávy

Tužkou, hlínou, barvou, světlem,…

Olomouc, 29.5.2008

Událostí v životě umělce je jeho vlastní výstava. Událostí v životě výtvarného pedagoga je výstava jeho žáků. Školní rok v Domě dětí a mládeže Olomouc již tradičně zakončujeme výstavou "Tužkou, hlínou, barvou, světlem, …" – přehlídkou toho, co jsme za celý rok dělali s dětmi, žáky a mladými lidmi.

Katedrála sv. Václava tyčící se nad schodištěm se stala monumentem letošní výstavy. Je to barevná koláž našich nejmenších dětí z výtvarného kroužku. Katedrály nás provází i na barevných suchých jehlách starších dětí a na kresbách voskovým pastelem.

Dětský svět provází hra – hra na zahradě, s kamarády, s balonkem doma nebo na ulici. Jak si děti hrají si prohlédneme na otiscích barevného linorytu v chodbě Galerie DDM.

Zátiší s uzeným masem od Josefa Koppa, který navštěvuje kroužek tvůrčí fotografie, jistě zaujme stejně jako zátiší s knihou, s houslemi, s bonbony nebo česnekem. Fotografické kroužky rády navštěvují děti od 12 let, ale i žáci dříve narození.

Kroužek dřevodílny nám představuje barevné plastiky Housenek, které hoši vytesali pro ostatní děti na hraní. Housenka s kuličkami, housenka s balonkem nebo s kruhy na házení. Mohou se také pochlubit působivými soutisky dřevorytů s přírodními motivy.

V prvním patře Galerie DDM Olomouc nás přivítají maňásci krále, Jiříka, mravenců, koní,… „Děkujeme ti, Jiříku, až ty budeš něco potřebovat, taky ti pomůžeme“, vybavuje se nám při pohledu na Zlatovlasou pannu. Pohádkové postavy nás provázejí celým patrem až k poutačům a plakátům lákajícím k návštěvě ZOO, které vytvořily děti z letos nově otevřeného kroužku výtvarné výchovy s počítačovou grafikou.

Pirátská loď, skřítci, roztomilé pytlíčky s vlastoručně vykoulenými hliněnými kuličkami na šťouchání nám představují naši nejmenší keramici. „Točíři“ z kroužků točení na hrnčířském kruhu reprezentují malé džbánky, hrnečky a misky Katky Ševčíkové a její maminky Ivy. Své ovoce nese kroužek keramiky pro rodiče s dětmi, který navštěvují děti se svými maminkami, babičkami, dokonce i tvořivými tatínky.

Výstavu zahájilo pěkné představení Modrý safír dětí z výtvarného kroužku paní učitelky Hany Teplé. Přijďte se podívat. Výstava potrvá do září 2008 a přijít můžete každý všední den od 8 do 19 hodin.

Mgr. Šárka Kvochová
estetika@ddmolomouc.cz
585 223 233

Tužkou, hlínou, barvou, světlem,… Tužkou, hlínou, barvou, světlem,…
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…