tiskové zprávy

Školičkou internetu prošlo 1500 účastníků

Olomouc, leden 2009

Již téměř 7 let pořádá Dům dětí a mládeže Olomouc kurzy "Školičky internetu pro seniory". Jedná se o počítačové kurzy, které jsou určeny začátečníkům, zejména z řad seniorů, ale věk rozhodně není pro účast podmínkou.

I v roce 2009 se brány kurzu otevírají novým zájemcům. Během deseti hodinových lekcí, které probíhají dvakrát týdně, a to v pondělí a ve středu, se senioři seznámí se základy práce na počítači v prostředí Microsoft Windows, vyhledáváním informací na internetu a naučí se používat e-maily. Kromě hlavního lektora, který látku přednáší, je na kurzech i druhý lektor, který pomáhá účastníkům přímo u počítačů.

Obsah kurzu je od jejich počátků v roce 2002 velmi podobný – základní věci se příliš nemění. Na rok 2009 však DDM Olomouc připravujeme i kurzy navazující. Jejich obsahem jsou témata, která se do základních 10 hodin nevešla – ukážeme si, jaké další možnosti komunikace s okolím počítač poskytuje, co všechno si běžný uživatel v počítači může nastavit nebo to, jak jsou data v počítači ukládána.

„Kromě toho, že se účastníci něco nového dovědí, mají možnost komunikovat s okolním světem a neuzavřít se pouze do sebe, což je pro seniory velice důležité“, řekla Zdeňka Gonsiu, ředitelka nadačního fondu Elpida, za jehož spolupráce kurzy před lety vznikly, a který je seniorům z velké části hradil. „V současné době s Elpidou spolupracujeme v menší míře – pro potřeby kurzu byla vytvořena učebnice, kterou nám posílá za příznivou cenu. I národní program počítačové gramotnosti již skončil, takže si účastníci kurzovné ve výši 600 Kč hradí sami. Ze začátku jsme se obávali úbytku zájemců, ale tyto obavy se nevyplnili a jsme rádi, že jsme mohli se základy práce na počítači seznámit 1500 účastníků", dodal Radek Ježowicz z DDM Olomouc.

Bližší informace a rezervaci místa zájemcům poskytne Jakub Kokojan z olomouckého Domu dětí a mládeže na telefonním čísle 585 431 859 nebo na adrese technika@ddmolomouc.cz.

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 446

Školička internetu pro seniory Školička internetu pro seniory
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…