tiskové zprávy

Škorpioni bodovali v zahraničí

Olomouc, 9.6.2009

Borci z olomouckého klubu Taekwondo Scorpions, který pracuje pod Domem dětí a mládeže Olomouc se 7.6.2009 zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v chorvatském Zagrebu a neodjeli s prázdnou.

Dvacítka týmů ze sedmi zemí Evropy představila v Chorvatsku bezmála pětistovku závodníků. Olomoucký klub reprezentovali nejen borci, kteří si jeli prověřit svoji formu před mezinárodním mistrovstvím ČR, ale také naši nadějní sportovci, kteří by měli za pár let nahradit naši současnou špičku. Tadeáš Tašek (do 27 kg), Melanie Heržyová (do 30 kg) a Jan Šmelko (do 35 kg) absolvovali zahraniční turnaj poprvé a za své nebojácné výkony si zaslouží pochvalu. Martin Spurný (do 36 kg) dokonce prošel prvním kolem a připsal si první vítězství nad zahraničním soupeřem. Jejich zkušenější kolegové potvrdili svou výkonnost a získali medailové pozice. Štěpán Vyhnánek (junior do 55 kg) svým bezchybným výkonem postoupil až do finále, kde ve strhujícím vyrovnaném zápase zvítězil nad soupeřem z Bosny až v náhlé smrti. Organizátoři jeho výkon ocenili pohárem za nejlepšího juniora turnaje. Další pohár jsme získali za 3. místo v hodnocení týmu juniorů a v absolutním pořadí týmů patří olomouckým škorpionům pohár za 4. místo.