tiskové zprávy

Zaplavený tábor jsme zvládli

Olomouc, 12.7.2009

Táborem „Z pohádky do pohádky“, který pořádal Dům dětí a mládeže Olomouc v Borech blízko Velkého Meziříčí se přehnala povodňová vlna.

Na začátku tábora, teprve druhý den v podvečer se spustil prudký déšť. Děti měly program v klubovně a vedoucí začali sledovat potůček, který teče středem tábořiště. Zhruba po půl hodině začala voda stoupat a bylo třeba věci dětí, spacáky, oblečení i táborové vybavení přestěhovat do chaty na vyvýšeném místě. Jakmile voda zaplavila mostky přes potok, přesunuly se i děti. Celému táboru se stala útočištěm sokolovna v Borech.

Druhý den dopoledne se všichni do tábořiště vrátili. Příjemným překvapením bylo, že voda v táboře nenechala žádné bláto ani jiné nečistoty a vše si vzala s sebou. Stany stály a voda z nich odtekla. Dopoledne se celý tábor věnoval úklidu, odpoledne i několika hrám a na noc se děti i vedoucí pro jistotu opět přesunuli do borské sokolovny. Naposledy. Další dny se počasí aspoň trošku umoudřilo a mohlo se zůstat v tábořišti. Téměř každým podvečerem byl v táboře kromě účastníků i déšť, ale i navzdory němu si všichni užívali pravého táborového života.

Jediné, co vedení tábora překvapilo, byl přístup hygienické stanice ve Žďáře nad Sázavou. Hlavní vedoucí tábora Zdeněk Krákora ji o situaci informoval a žádal o posouzení stavu tábořiště a pomoc při řešení situace, ale nikdo se na tábor podívat nepřijel, a ani se mu nedostalo alespoň telefonické odpovědi.

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Zaplavený tábor jsme zvládli Zaplavený tábor jsme zvládli Zaplavený tábor jsme zvládli
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…