tiskové zprávy

Deskové hry nás provedou minulostí

Olomouc, 7. října 2010

Lidé si chtějí hrát a hrají už od pravěku, a již velice dávno dali vzniknout i deskovým hrám. Nový kroužek Domu dětí a mládeže Olomouc seznámí všechny zájemce s deskovými hrami, které buď vznikly v dávné minulosti, a nebo nás do minulosti zavedou. Vzhledem k tomu, že je kroužek hrazen z Evropských fondů, je pro účastníky zdarma.

Mezi staré deskové hry, patří například Šachy, Dáma, Mlýn, Halma, ale třeba i Člověče nezlob se, nebo Maršál a špión. Se všemi těmito hrami se seznámíme v historických souvislostech, povíme si o pravděpodobných místech jejich vzniku, ale hlavně si je zahrajeme.

Mimo to se seznámíme s moderními společenskými hrami – tyto hry jsou často zasazeny do některého z období historie lidstva. Dostaneme se takto například do „Doby kamenné“, ve hře „Tikal“ navštívíme dávné Mayské město, „Poštovní kurýr“ nám představí budování poštovní sítě v Prusku a podíváme se i do historického města „Carcassonne“. S historií nejen Českou se seznámíme i v mnoha dalších společenských hrách.

Kroužek „Deskové hry“ je určen všem zájemcům ze základních i středních škola a dosud nabízí volná místa. Bližší informace poskytne Radek Ježowicz (731 444 443, propagace@ddmolomouc.cz).

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Mankalová hra z Afriky Doba kamenná Mayské město Tikal Carcassonne – pevnost Hráči v klubovně
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…