Jarní prázdniny s Domem dětí a mládeže Olomouc

Olomouc, 3.2.2010

I na letošní jarní prázdniny připravil Dům dětí a mládeže Olomouc několik zajímavých akcí nejen pro školáky. Některé jsou již plně obsazené, ale pro kvalitní trávení volného času se stále nabízí několik možností:

Pokud odoláte prasečí chřipce, můžete se nechat skolit zlatokopeckou horečkou. Jedná se o pětidenní příměstský tábor pro děti ve věku od 8 let. Připraveny jsou hry v lese na Sv. Kopečku, v parku, v klubovně DDM Olomouc a chybět nebude ani výlet do Brna za opravdovým pokladem – na výstavu s názvem Zlato Inků, kterou pořádá peruánské muzeum. Všichni si vyzkoušejí, jak se zlato hledalo a dobývalo a dozví se, kde u Olomouce se zlato těžilo. V ceně 900 Kč je jízdné, vstupné, obědy a pitný režim. Přihlášky a bližší informace získáte u Leoše Březiny (585 431 859, icm@ddmolomouc.cz).

Několik možností je připraveno i pro ty, kterým se ven nechce. Pro zájemce ve věku od 10 do 15 let jsou připraveny Počítačové workshopy. Děti poodhalí tajemství počítačové grafiky, naučí se spoustu nových věcí o ovládání počítače a chybět nebudou ani síťové hry. V oblasti počítačů zvědavé, zvídavé a šikovné děti si jistě přijdou na své. Cena 800 Kč zahrnuje obědy, pitný režim a spoustu her a zábavy nejen na počítačích.

Pro příznivce moderních deskových her je určeno pondělí v herním klubu. Nebaví vás už Člověče, nezlob se? Přijďte si zahrát spoustu zajímavých her, u kterých si procvičíte třeba své taktické dovednosti, paměť, logické myšlení, nebo i vědomosti, ale hlavně si s kamarády užijete spoustu zábavy a seznámíte se i s novinkami na herním trhu. Cena je 40 Kč (za členský poplatek 200 Kč je však vstup do herny volný kdykoliv v průběhu celého roku, a tedy i během celých jarních prázdnin).

Pro herní nadšence je na sobotu 20. února připravena ještě jedna lahůdka – Herní maratón. Od 16 hodin odpoledne do 12 hodin příštího dne budou probíhat různé turnaje, soutěže dvojic, ale i spousta dalšího hraní. Není důležité vydržet celou dobu, ale zúčastnit se a hrát, jak to půjde. V případě potřeby je možno přespat ve vlastním spacáku. V ceně 50 Kč je zahrnuta i snídaně.

Školáci mohou vyrazit do Jeseníků. DDM Olomouc připravil pobyt na horách, pro děti od 7 let, s výukou lyžování. pod dohledem zkušených instruktorů. Připraven je samozřejmě i další doprovodný program. V tuto chvíli je již obsazeno!

Bližší informace mohou zájemci najít na stránkách www.ddmolomouc.cz/akce. Možností je několik, ale počet míst je omezen, takže v případě zájmu si zajistěte místo co nejdříve.

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace