tiskové zprávy

Lyžařský kroužek letos poprvé závodil

Olomouc, 6.4.2010

V letošní sezóně poprvé okusili členové lyžařského kroužku Domu dětí a mládeže Olomouc atmosféru opravdových závodů. V Hlubočkách se účastnili seriálu závodů „City rodina“, ale i závodu „Olomoucký Kaprun cup“.

Skvělé výkony v závodech City rodina předvedli a v konečném pořadí výborně skončili Petr Sova (8. místo), Lucie Střídová (13. místo) a Tomáš Mráka (15. místo). Své první závodní zkušenosti ale nasbírali i Radek Knybel (28. místo), Michal Ondruška (29. místo) a Ondřej Škvor (30. místo). Tito závodníci se však účastnili pouze jednoho či dvou ze série pěti závodů a v celkovém hodnocení tedy nemohli být nijak výrazně lepší. Je důležité říci, že i závodníci, kteří se umístili na předních pozicích se prvního ze série závodů neúčastnili, takže pokud by jej odjeli, bylo by jejich konečné pořadí určitě obrovským překvapením a úspěchem.

V závodu Olomoucký Kaprun cup obsadil v kategorii Myšáci Jan Mráka pěkné 6. místo. V kategorii přípravka se výborně umístil Radek Knybel (2. místo), který na prvního závodníka ztratil pouhých 0,56 sec. Lucie Střídová získala bronz a těsně pod stupni vítězů zůstal Tomáš Mráka (4. místo). V kategorii žen obsadila Monika Štěpánová, trenérka lyžařů DDM Olomouc, 2. místo.

Všem závodníkům gratulujeme a v příští zimní sezóně přejeme ještě více úspěchů a medailí.