tiskové zprávy

Hirundo cup

Olomouc, 1.3.2010

V sobotu 27. února se olomoucký klub Taekwondo Scorpions, který funguje pod Domem dětí a mládeže Olomouc, zúčastnil 1. ročníku turnaje Hirundo Cup v Praze. Protože turnaj nebyl vypsán pro seniorské kategorie a kategorie ročníků 2003–2004, vyslal klub 11 bojovníků do 10 kategorií.

Jako první vstoupil do bojů Václav Sládek (do 45 kg), který doplatil na sloučení své kategorie s váhově vyšší, a přestože podal kvalitní výkon, prohrál. Hned po něm nastoupil jeho bratr Petr Sládek (do 61 kg), u něhož byl vidět velký posun ve výkonu, přesto však prohrál 4:7. Za velmi kvalitní lze označit zápas Tomáše Smejkala (do 49 kg), který začíná jít výkonnostně nahoru. V souboji se zkušeným borcem z Prahy měl mírnou převahu a ani dvě kola nerozhodla o postupujícím. Ve strhující náhlé smrti se však podařilo soupeři bodovat a Tomáš vypadl. Jako další nastoupil Adam Röder (do 53 kg). Svým výkonem smetl svého prvního protivníka 12:3 a postoupil do dalšího kola, do něhož mu nenastoupil soupeř. Rázem se ocitl ve finále, kde deklasoval soupeře 7:0 a odvezl si zlato. O zlato se připravil svým nedisciplinovaným výkonem Tadeáš Tašek (do 30 kg), který se zřejmě z přemíry motivace doslova sám porazil 3:6 díky trestným bodům a musel se spokojit se stříbrem. Zato Jan Šmelko začíná zúročovat zodpovědný přístup v tréninku, který i tentokrát dokázal přetavit ve zlato po finále, kde zvítězil 6:0. Miroslav Skácel (do 33 kg) tentokrát nestačil na svého o hlavu vyššího soupeře, a přestože bojoval jako lev, prohrál 2:11. Smůlu měla Kateřina Čubová (do 68 kg), jejíž bojovnost je obrovská. Po výsledku 1:7 si odvezla stříbro.

Naše reprezentační naděje nezklamaly. Jakub Hanzel v tradičně kvalitní kategorii do 40 kg postoupil po výhře 4:1 do bojů o medaile, kde podlehl po kvalitním výkonu 3:6 a získal bronz. Aneta Nekoksová (do 49 kg) svůj boj suverénně vyhrála 4:0 a postoupila. Vynikající výkon však podala až v boji o zlato, kde se skóre měnilo jak na houpačce. Za stavu 10:11, těsně před koncem zápasu, ji poslala na druhé místo rozhodčí, která nepotrestala trestným bodem úmyslné zdržování a vyhýbání se boji její soupeřku. Tím vzala Anetě možnost stav srovnat a rozhodnout v náhlé smrti. Daniel Dostál (do 45 kg) patří k oporám a zlato se tak trochu očekává. To také potvrdil a po výsledcích 4:1, kontumačně a 8:6 si odváží zlato.

„Tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile je kvalitní počin a mám z něj dobrý pocit“, řekl k výsledkům trenér Miroslav Vyhnánek a dodal: „všichni předvedli výborné výkony a už se těšíme na další turnaj“.

Miroslav Vyhnánek
603 275 778

Taekwondo
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…