tiskové zprávy

Dominion Tour podruhé v Olomouci

Olomouc, 28.4.2011

Dominion Tour objíždí republiku s hrou Dominion, která získala ocenění Hra roku 2009. Dominion je kvalitní a snadno naučitelná hra, která trvá slabou půlhodinku. Jednotlivé akce jsou určeny jak pro ty, kdo si chtějí hru vyzkoušet, tak i pro zkušené hráče. Dominion Tour se letos koná ve více než 30 městech a Olomouc mezi nimi nechybí. Místní turnaj propukne ve středu 4. května 2011 od 17 hodin v prostorách Domu dětí a mládeže Olomouc.

Hlavním cílem Dominion Tour je setkávání lidí u hraní zajímavé hry, jakou Dominion bezesporu je. Nemusíte dlouho studovat pravidla, zkušený průvodce hru vysvětlí. Proto je velmi vhodný pro lidi, kteří deskové a karetní hry teprve objevují a chtějí se s nimi seznámit. Pro hráče zkušenější jsou motivací i ceny pro vítěze či možnost postupu do finále celého Dominion Tour, kde se utkají ti nejlepší z turnajů. Pokud si chcete vyzkoušet zajímavou hru, nenechte si turnaj ujít – pro seznámení s pravidly bude v klubovně otevřeno již od 15 hodin.

„S předváděním Dominionu mám dobré zkušenosti od nás z klubu her – hru ocení jak zkušení, tak začínající hráči. Když hra vyhrála ocenění Hra roku, napadlo mne uspořádat seriál turnajů. Oslovil jsem známé po celé republice a těm se to líbilo. Souhlasila i firma Albi, která hru distribuuje a stala se hlavním sponzorem,“ říká Jakub Těšínský, hlavní organizátor Dominion Tour.

Dominion je ideální hra pro seznámení se světem deskových a karetních her. Trvá kolem půl hodiny a dá se snadno naučit. Ve hře každý z hráčů pomocí 10 druhů akčních karet, buduje své panství. Sada těchto karet se vybírá na začátku hry pokaždé jiná, takže hra má nepřeberné množství variant. Uvidíte, že vám po překonání počáteční nedůvěry přinese zábavu, při které nejste sami, ale zažíváte ji společně se svými blízkými.

„Deskové hry jsou skvělou zábavou v každém věku. Většina lidí už o nich slyšela, ale nemá mnoho možností si je vyzkoušet. Právě proto jsme se rozhodli se zapojit do seriálu akcí ve hře Dominion i v Olomouci,“ říká Radek Ježowicz z Herního klubu Domu dětí a mládeže Olomouc, kde si nejen Dominion, ale i spoustu jiných deskových her může každý vyzkoušet během celého roku.

Další informace: www.dominiontour.cz, info@dominiontour.cz, 603 284 501 (Zdeňka Gašparíková)

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Dominion tour 2011 Dominion tour 2011 Dominion tour 2011
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

Poznámky pro editory:

  1. Dominion je karetní hra, která v krátké době od svého představení oslovila řadu lidí. Svědčí o tom mimo jiné to, že se během pár měsíců vyšvihla mezi nejlepších deset her na žebříčku Board Game Geek. Takový vzestup se zatím jiné hře nepodařil. Důvodem úspěchu je bezesporu originální herní princip, jednoduchá pravidla, krátká herní doba, dobrá hratelnost v jakémkoliv počtu hráčů. Karty slouží k realizaci akcí i nákupu nových karet. Každý hráč buduje svůj balíček a s ním hraje - postupně ho rozšiřuje podle zvolené strategie. Viz např. http://deskovehry.blogspot.com/2008/12/pedstaven-hry-dominion.html.

  2. Hra roku je ocenění jehož cílem je propagovat deskové hry a jejich hraní poskytnutím vodítka o jejich kvalitě pro nejširší veřejnost. Cílovou skupinou nejsou specialisté a herní nadšenci, ale široká veřejnost. Hru roku volí ustanovená Akademie her. Akademie her je skupina uznávaných odborníků na deskové hry. Akademie sama volí své členy a řeší konflikty zájmů prostým hlasováním. Více na http://www.hraroku.cz.

přehled tiskových zpráv…