tiskové zprávy

O jarních prázdninách nuda nebude!

Olomouc, 10.2.2011

I na letošní jarní prázdniny, které v Olomouci budou na přelomu února a března, nabízí Dům dětí a mládeže Olomouc několik zajímavých akcí nejen pro školáky. Pro kvalitní trávení volného času je připraveno několik možností:

Na zájemce o lyžování čeká týden plný zábavy a nevšedních zážitků na lyžích i mimo ně. Atmosféra chaty Pod kloboukem a nabídka sjezdovek v Karlově pod Pradědem jsou zárukou příjemně a účelně stráveného týdne. Dopolední a odpolední lyžařský výcvik tradičně probíhá efektivní zážitkovou formou a večer na něj navazují zábavné programy. Těšit se můžete mimo jiné na tradiční jízdu masek a spoustu dalších bláznivin v kolektivu dětí od 5 do 15 let.

Kdo nelyžuje, ale nechce zůstat doma, může se vydat hledat poklady. Geocaching si získává oblibu u stále větší skupiny dětí i dospělých a „Jarní keškobraní“ je cyklus jednodenních výprav za keškami. Každý den povede trasa do jiného města (Olomouc a okolí, Přerov, Šternberk, Prostějov, Litovel), účastníci se seznámí s jeho zajímavostmi a vypátrají některé místní skrýše. Výpravy jsou určeny zájemcům od 8 do 18 let a je možné se přihlásit na celý týden, nebo na jednotlivé dny.

Na 5. března je připraven i výlet do Prahy spojený s prohlídkou expozic Národního technického muzea. Hlásit se mohou děti i dospělí.

Z nabídky DDM Olomouc si vyberou i ti, kterým se z Olomouce nechce. Počítačové workshopy přinášejí smysluplný program sestávající nejen z akčních, strategických, webových her, ale náplní programu je i prevence sociálně-patologických jevů, které souvisejí s hraním právě těchto her, pohybem po virtuálním světě internetu, sociálních sítí, chatů a seznamek… Další náplní je tradiční zábavnou formou podaná odborná práce s multimedii, základy webových stránek, historie IT a VT a chybět nebude ani doplňkový program v klubovně a venku.

Jednou možností je i návštěva Otevřeného klubu dětí a mládeže. Připraveny jsou aktivity sportovní (sáňkování a bruslení), výtvarné, hudební i dramatické, ale také promítání a besedy k filmům pro děti.

Bližší informace zájemci získají na telefonu 585 223 233, nebo je mohou najít na stránkách DDM Olomouc www.ddmolomouc.cz. Možností je několik, ale kapacita je omezena, takže v případě zájmu si zajistěte místo co nejdříve.

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Jarní prázdniny Jarní prázdniny Jarní prázdniny
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…