tiskové zprávy

1. ročník Medvědova poháru

Olomouc, 23.2.2011

V neděli 20.2.2011 proběhl veřejný závod v obřím slalomu pro děti a dospělé. I přes mrazivé počasí akce přilákala spoustu návštěvníků a na start se postavilo 70 závodníků. Kromě závodníků doplňovalo výbornou atmosféru i velké množství přihlížejících a fanoušků.

Závod se jel dvoukolově a počítal se lepší čas. Nejmladší závodnicí, která se na start postavila, byla teprve 4letá Sabina, která i přes svůj nízký věk zvládla trať naprosto bez problémů, a předvedla velmi pěknou jízdu.

Kromě vyhlášení v jednotlivých kategoriích byly uděleny i speciální ceny. Jednou z nich byl nejrychlejší myšák, kterým se s časem 35,04 s stal Samuel Grulich z lyžařského oddílu Hackimax, který funguje pod Domem dětí a mládeže Olomouc. Další speciální cenou byl nejrychlejší čas z řad dětských kategorií. Tuto cenu si s velkým náskokem (25,18 s) odvezl Martin Stojmenov z LK Olomouc. Oba tito závodníci získali kolečkové brusle. Poslední speciálně vyhlášenou cenou byl nejrychlejší čas celkově. Zde s časem 22,27 s vystoupala na stupínek nejvyšší Monika Štěpánová, rovněž z lyžařského oddílu Hackimax.

Lyžaři DDM Olomouc si na závodech vedli velmi dobře a téměř všichni odjížděli s medailí na krku. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník tohoto závodu byli pořadatelé velmi spokojeni s účastí i s závodem celkově. V příští sezóně je tedy v plánu určitě Medvědův pohár zopakovat a odjet během sezóny závody třeba i dva.

Akci pořádal Dům dětí a mládeže Olomouc ve spolupráci s HHK o.s. a TJ Sokol Kladky.

K dispozici je kompletní výsledková listina závodu (PDF, 78 kB) a také spousta fotografií.