tiskové zprávy

Nabídka kroužků DDM Olomouc je letos obzvláště bohatá

Olomouc, 29.8.2011

Dům dětí a mládeže Olomouc je jedním z největších zařízení pro volný čas dětí v Olomouckém kraji a na nový školní rok připravil bohatou nabídku kroužků pro děti i pro dospělé. Letos v ní přibylo více než 20 novinek.

„Připravili jsme kroužky sportovní, výtvarné, taneční, technické, hudební, přírodovědné, ale i jiné. Vybrat si může každý od předškoláků až po dospělé“, řekl Radek Ježowicz z olomouckého DDM.

V nabídce DDM Olomouc se letos objevilo velké množství novinek – pro sportovce je nově připraven třeba badminton, ringo či historický šerm; tanečníci si mohou vyzkoušet break dance, orientální nebo lidové tance; ale připraveny jsou i další novinky: jízda na koni, geocaching, řemeslnné práce, zumbabve, kouzelnické triky, Warhammer nebo základy Photoshopu.

Kromě novinek se ale zájemci mohou přihlásit do dalších více než 100 kroužků:

Největší část nabídky zaujímají kroužky sportovní. Většinou probíhají v tělocvičnách (florbal, stolní tenis, bojová umění, aerobik), ale najdou se mezi nimi i plavecké nebo lyžařské kurzy, cyklotrial, či orientační běh.

Zájemci o tanec mohou přijít v každém věku – pro nejmenší je rytmika a taneční přípravky, školáci se mohou věnovat hip hopu, orientálnímu tanci, stepu, nebo sportovnímu tanci, zkušenějším tanečníkům je určen clogging a v nabídce nechybí ani taneční klub seniorů.

Kromě tradičních výtvarných kroužků nabízí DDM Olomouc i keramiku a točení na hrnčířském kruhu, dřevodílnu nebo kurz tvůrčí fotografie. Své pevné místo v nabídce má už i kombinace tradičních výtvarných postupů s počítačovou grafikou nebo keramikou nebo výtvarný ateliér.

Na pracovišti Janského 1 se rovněž koná většina technických kroužků – ať už jsou to tradiční modeláři a elektrotechnici, nebo nejrůznější kroužky počítačové. Novinkou v tomto školním roce je stavění a vymýšlení objektů z Lega, nebo závodění na 40 metrů dlouhé autodráze.

Za zmínku stojí i kroužky přírodovědné – svému koníčku se zde věnují rybáři, v prostorách olomoucké ZOO se scházejí členové ZOO klubu a pravidelné schůzky v oddílech „Lidu medvědího potoka“ mají i ochránci přírody. Pro nejmenší je letos nově připraven přírodovědný kroužek „Zelené lístečky“.

Bez povšimnutí by neměly zůstat ani hudební kroužky (kytara, elektrická kytara, flétna, klávesy, budnování) nebo různé kluby – klub United Games pořádá mezinárodní setkání mládeže a jeho členové vyrážejí na podobné akce do zahraničí; v herním klubu, si mohou členové vyzkoušet spoustu moderních deskových her a klub stolního fotbálku nabízí přístup ke špičkovému hracímu stolu po celý rok.

Většinu z kroužků najdou zájemci na jednom z 3 pracovišť DDM Olomouc – na tř. 17. listopadu 47, Janského 1, nebo v Otevřeném klubu dětí a mládeže na Rožňavské 21. Nejsnadnější cestou, jak získat podrobné informace o všech kroužcích je navštívit výše stránku www.ddmolomouc.cz/krouzky nebo napsat na adresu propagace@ddmolomouc.cz. Přehledy kroužků jsou však k dostání na každém pracovišti a stručné informace mohou zájemci získat i na tel. 585 223 233.

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Kroužky DDM Olomouc Kroužky DDM Olomouc Kroužky DDM Olomouc Kroužky DDM Olomouc Kroužky DDM Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…