tiskové zprávy

1. ročník Medvědova poháru – Pohořanského trojboje

Olomouc, 10.10.2011

V sobotu 8. října se na Pohořanech u Olomouce uskutečnil první ročník dětského závodu s názvem Medvědův pohár – Pohořanský trojboj.

Počasí v sobotu závodění zrovna moc nepřálo, ale i přesto to malé závodníky neodradilo. K radosti pořadatelů se na start postavilo celkem 37 borců, kteří si to rozdali ve třech disciplínách. Jízdní kola, suchý slalom a opičí dráha.

Nejmladší závodnici byly necelé 3 roky a nejstarší spadal do kategorie staršího žactva. Nejpočetnější kategorií se stala přípravka chlapců, a tak není divu, že po hromadném startu v cyklistice následoval i hromadný pád (naštěstí bez zranění). Atmosféra tedy připomínala velké závody a vše s nimi spojené. Diváci rozmístěni po trase hlasitě povzbuzovali, komentátor závodníkům pouštěl tu nejlepší hudbu, aby jejich výkony ještě více podpořil, a samotní závodníci ze sebe vydali opravdu maximum. Slalom díky deštivému počasí opravdu moc suchý nebyl, takže i tam jsme byli svědky několika pádů a napínavého sprintu do cíle. Na opičí dráze se závodníci chvilku schovali do tunelu, ale jak z něj vykoukli bylo jasné, že do cíle už to zvládnou. Chybělo pár přeskoků, proběhnout žebřík a byli v cíli. Kromě trojboje byla vyhlášena i speciální cena o nejrychlejšího opičáka, takže na opičí dráze byla motivace hned dvojnásobná.

Když borci dozávodili, čekalo je příjemné občerstvení s teplým čajem uvnitř budovy nebo výborná horká čokoláda. Čekání na vyhlášení závodníkům zkrátil skákací hrad, který byl opravdovou odměnou za podané výkony.

Na stupínky nejvyšší vystoupali jen ti nejlepší, ale s prázdnou neodešel nikdo. Každý si odnesl alespoň malou pozornost a při každé medaili všechny účastníky zasypalo tisíce krásných bublin z maxi bublifuku. Závody pořádal Hanácký hobby klub o.s. spolu s Domem dětí a mládeže Olomouc za finanční podpory Olomouckého kraje.

Se závodníky jsme se rozloučili a těšíme se na další pokračování Medvědova poháru, tentokrát 21.1.2012 v Kladkách u Konice. Tentokrát na lyžích a na start budou moci postavit i rodiče.

K dispozici je kompletní výsledková listina závodu (PDF, 194 kB) a také spousta fotografií.