tiskové zprávy

Lyžařům z Hackimaxu se daří

Olomouc, 22.2.2012

Lyžařský oddíl Hackimax, který funguje druhým rokem v rámci Domu dětí a mládeže Olomouc se v letošním roce rozrostl hned o několik nových tváří a na závodech slaví úspěchy.

Sezóna pro lyžaře nezačínala nijak slibně a kvůli teplému počasí se děti z Hackimaxu postavily na lyže poprvé až koncem ledna. Žádné soustředění na ledovcích – počkali jsme si až na „český sníh“ a čekání a odpočinek se pravděpodobně vyplatil. Děti sbírají pilně medaile a výborná umístění a na kopcích si nás ostatní oddíly začínají všímat.

Opět se účastníme seriálu závodu v Hlubočkách, kde máme našlápnuto v celkovém hodnocení na medaile a v jednotlivých závodech si medaile také odvážíme. Hned v závodě prvním Radek Knybel s přehledem vyhrál, Tomáš Mráka skončil druhý a Roman Filipec těsně pod stupínky vítězů, na místě čtvrtém.

Druhý ze série hlubočských závodů „City rodina“ přinesl větší konkurenci, ale ani v ní jsme se neztratili a Radek Knybel dokázal své vítězství z minulého kola obhájit a těsně pod stupni vítězů tentokrát skončit Tomáš Mráka.

I třetí závodní den v Hlubočkách přinesl krásné výsledky. Radek Knybel byl opět první, velmi se zadařilo Romanovi Filipcovi, který v závodě skončil stříbrný a obrovskou pochvalu si zaslouží jeden z našich nejmenších – Jakub Kratochvíl, který skončil na pěkném 5. místě.

V neděli 12.2.2012 jsme vyjeli na Jesenický pohár do Kopřivné. Zde se dařilo dalšímu nováčkovi v našem týmu – Denise Bravencové, která si domů odvezla bronz a stejného umístění dosáhl i Tomáš Mráka.

Děti z Hackimaxu trénují 2× týdně a připravují se na další závody. Především na Kladeckou lyži – Medvědův pohár, jehož pořadatelem je Dům dětí a mládeže Olomouc. Doufejme, že i na domácím závodě se malým lyžařům podaří ukázat co umí a vybojují tak co nejlepší umístění.

Monika Štěpánová
odd. sportu a turistiky
turistika@ddmolomouc.cz
731 444 442

Lyžařský oddíl Hackimax Lyžařský oddíl Hackimax Lyžařský oddíl Hackimax Lyžařský oddíl Hackimax
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…