tiskové zprávy

Školička internetu pro seniory funguje

Olomouc, 24. září 2012

Začal nový školní rok. Někdo jde poprvé do školky, jiný zase do školy, spousta poprvé na vysokou. V Domě dětí a mládeže Olomouc už léta učí seniory, že nikdo nejde do školy naposled. A stejně jako každý rok, tak i letos nabízejí kurzy výpočetní techniky pro dříve narozené. Ale nejen pro ně.

Stalo se už pravidlem, že obsluze počítačů se v prostorách DDM Olomouc učí novopečení důchodci, ale i jejich zkušenější kolegové mnohdy překročivší i osmdesátku. Někdy na hodiny zamíří i třicetiletá maminka na mateřské, takže název programu „Školička internetu pro seniory“ není třeba brát až tak doslovně – kurzy jsou určeny pro začátečníky každého věku. Naši účastníci načínají již druhou tisícovku spokojených absolventů a někteří překročili i magickou hranici 85 let.

Pro nejzvídavější děláme i rozšířené kurzy prohlubující základní znalosti. Protože v moderním světě na nás nečíhají jen počítače a internet, ale i mobilní zařízení jako telefony, pořádáme i speciálně zaměřené kurzy pro seniory s touto tématikou. Namátkou z nich zmiňme témata podvodných volání, orientace v reklamních krátkých textových zprávách, jak mobil správně nabíjet, jaký je rozdíl mezi nabitím kreditu a nabitím elektřinou a spoustu tajů slangu a argotu mladých.

Kurzy probíhají na pracovišti Domu dětí a mládeže Olomouc na ulici Janského 1. Musí se sice do schodů, kterých však není mnoho a i účastníci o holích cestu do učebny vždy zvládli. Desetihodinový kurz stojí 600 korun, což vychází na 60 korun za jednu hodinovou lekci pod dohledem dvou lektorů. V ceně je navíc učebnice vytvořená právě pro potřeby seniorů. Mobilní telefony jsou dvouhodinová přednáška za 100 korun, která se ale v diskuzi někdy protáhne v družné zábavě i o další hodinku.

Ti, kteří se chtějí zpříjemnit volné chvíle smysluplnou a poučnou zábavou, mohou kontaktovat Jakuba Kokojana z DDM Olomouc na čísle 725 922 528, nebo e-mailem na adrese technika@ddmolomouc.cz.

Jakub Kokojan
technika@ddmolomouc.cz
725 922 528

Školička internetu pro seniory Školička internetu pro seniory
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…