tiskové zprávy

Olomoučtí taekwondisté v Praze

Olomouc, 4.11.2012

V sobotu 3. listopadu 2012 se olomoučtí Škorpioni zúčastnili mezinárodního turnaje Prague Open 2012 v Praze. Přítomno bylo na 350 závodníků z 26 klubů z České republiky, Slovenska, Polska, Litvy a dalších zemí.

Olomoucký klub Taekwondo Scorpions, který pracuje pod Domem dětí a mládeže Olomouc, vyslal devět členů všech věkových kategorií. Sportovci předvedli výborné výkony a celkem přivezli osm medailí. Tři zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové.

V kategorii dětí do 30 kg získal po třech vyhraných zápasech první místo Matěj Šmelko, na druhém skončil Vojta Nadymáček. Také Kryštof Šefčík (žák do 33 kg) se přes dva soupeře probojoval ke zlaté metě. Jan Šmelko (žák do 45 kg), Tomáš Smejkal (kadet do 61 kg) a Ondra Prečan (žák do 40 kg) se neprobojovali do finále a odvezli si třetí místa. První místo v seniorech do 74 kg si vybojoval Duc Nguyh Anh. Pavlína Králová, jediná dívka reprezentující olomoucký klub skončila na druhém místě v kategorii seniorů do 53 kg.