tiskové zprávy

Volná místa v kroužcích ve 2. pololetí

Olomouc, 10.2.2012

Právě začalo druhé pololetí školního roku a některé kroužky, které pro všechny zájemce připravil Dům dětí a mládeže Olomouc nabízejí volná místa.

„Některé kroužky jsou již plně obsazeny, ale ve většině ještě nějaké volné místo zbývá“, řekl Radek Ježowicz z olomouckého DDM a dodal: „většinu z nich najdou zájemci na jednom z našich 3 olomouckých pracovišť – na tř. 17. listopadu 47, Janského 1, nebo v Otevřeném klubu dětí a mládeže na Rožňavské 21“.

Připraveny jsou kroužky pro různé věkové kategorie – předškoláci mají několik možností od kroužků sportovních (Cvičíme s tetou Miluškou, Hopsálek, Předplavecký kurz) přes taneční (Rytmika, Lidové tanečky, Orientální tance) až po hudební nebo výtvarné.

Největší nabídka však patří školákům. V DDM Olomouc mohou navštěvovat kroužky sportovní, výtvarné, taneční, technické, hudební, přírodovědné, ale i jiné – stačí si vybrat. Volná místa jsou zejména v kroužcích nových – mezi novinky v tomto školním roce patří Historický šerm, který je určen zájemcům od 12 let, Řemesla pro všední den, v nichž děti získají zručnost při práci s nejrůznějším nářadím, kroužek geocachingu (Světoběžník) nebo taneční kroužky (Zumbabve, Hip hop pro děti). Mezi tradiční kroužky, na něž je možné se přihlásit i v druhém pololetí patří například Dřevodílna, Časáček (psaní internetového časopisu), Flétna 2 nebo Tvorba WWW stránek.

DDM Olomouc však nezapomněl ani na starší a dospělé – oddělení výtvarné výchovy připravilo kroužek Audiovizuální tvorby, v níž se účastníci seznámí s tvorbou krátkých filmů, prací s kamerou, zvukem a zpracováním záznamu. Další možností je Výtvarný klub, který je zaměřen na hlubší rozvíjení techniky malby, kresby, grafiky. Zejména pro středoškoláky je určeno Divadélko Kašpárek.

Kompletní nabídku a nejjednodušší způsob, jak pro sebe najít vhodný kroužek je vyhledávání na stránce www.ddmolomouc.cz/krouzky/. Je možné zadat zde věk účastníka, případně typ nebo místo konání kroužku a na stránce se zobrazí všechny kroužky, které daným kriteriím vyhovují. Další možností je napsat si na adresu propagace@ddmolomouc.cz. Přehledy kroužků jsou však k dostání na každém pracovišti a stručné informace mohou zájemci získat i na tel. 585 223 233.

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Audiovizuální tvorba Výtvarné kroužky Předplavecký kurz Počítačové kroužky
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…