Titul mistra republiky zamířil do Olomouce

Olomouc, 13.11.2013

Finálovým závodem na brněnském výstavišti se o víkendu uzavřela biketrialová sezona. Část jezdců nastupovala do závodu již s jistým umístěním, v řadě případů ale o medailových pozicích rozhodoval až závěrečný závod. Účast stovky jezdců včetně patnácti zahraničních ze Slovenska a Polska potvrdila, že spojení biketrialu se sportovním veletrhem je lákavé nejen pro diváky, ale i pro samotné jezdce.

V juniorské kategorii se stal letošním mistrem republiky olomoucký Matěj Popelka. Během sezony dokázal zvítězit v osmi z celkem devíti soutěží a do finálového závodu tak nastupoval už s jistotou titulu. V domácím prostředí jezdí tento šestnáctiletý jezdec juniorské tratě již druhou sezonu, v loňském roce obsadil druhé místo.

Rozhodnuto o titulech bylo před finálem i v nejvyšší kategorii elite, kde se mistrem republiky stal David Herka. Jezdec z Hodonína byl čtyři roky po sobě stříbrným medailistou, letos využil toho, že jeho soupeř Václav Kolář dal před domácí soutěží přednost zahraničním závodům.

Na výstavišti o své tituly soutěžili nejen dospělí jezdci, ale i děti a mládež do patnácti let v přeboru České republiky. V dětských kategoriích přivezli do Olomouce další medaile Karel Šnábl a Jan Šmiřák v kategorii beginner C a také Vendula Zapletalová v dívčí kategorii femine.

Celkové výsledky mistrovství České republiky:
Elite: 1. David Herka (Hodonín), 2. Martin Kakáč (Blansko), 3. Václav Kolář (Blansko)
Junior: 1. Matěj Popelka (Olomouc), 2. Ondřej Šenk (Blansko), 3. Erik Jandásek (Kyjov)

Další fotografie najdete v galerii na rajče.cz

Radek Janka
olomoucký Biketrial klub
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805

Biketrial, foto: Markéta Ondrušková Biketrial, foto: Markéta Ondrušková Biketrial, foto: Markéta Ondrušková Biketrial, foto: Markéta Ondrušková Biketrial, foto: Markéta Ondrušková Biketrial, foto: Markéta Ondrušková Biketrial, foto: Markéta Ondrušková