tiskové zprávy

Mistrovství ČR v biketrialu je tady!

Olomouc, 27.5.2013

O víkendu skončilo první kolo Evropského poháru v biketrialu ve slovenském Zariečí, odkud olomoučtí závodníci přivezli několik medailí. Tento víkend se koná Mistrovství ČR ve Velké Bystřici a šance na další medaile je tady.

V sobotu 25. května se ve slovenském Záriečí konal první závod letošního Evropského poháru v biketrialu. Padesát jezdců ze šesti zemí se muselo vyrovnat nejen s náročnými tratěmi, ale i vytrvalým deštěm, který obtížnost celého závodu ještě zvýšil. V silné české výpravě nechyběli ani zástupci olomouckého klubu. Z celkem patnácti českých medailí vybojovat olomoučtí tři medaile – dvě stříbrné Matěj Popelka v juniorech a Lukáš Janka v minimech, bronzovou Vendula Zapletalová ve feminách. Druhé, závěrečné kolo Evropského poháru se pojede 15. června v Novém Veselí na Vysočině.

Šance na další úspěch pro olomoucké závodníky je blízko, protože třetím závodem pokračuje tuto sobotu (1. června) domácí Mistrovství a přebor České republiky v biketrialu. Závod se koná ve Velké Bystřici u Olomouce. Start je situován na Zámecké náměstí, kde budou připraveny i čtyři divácky atraktivní sekce z umělých překážek. Zbývající část kontrolních úseků bude v přírodním areálu Skalka. Bojovat se bude kromě medailí i o cenné nominační body do letošní reprezentace.

Novinkou v letošním roce je to, že zúčastnit se mohou i začínající jezdci a noví zájemci o tento sport, pro které je vypsána zvláštní soutěž.

Radek Janka
olomoucký Biketrial klub
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805

Biketrial Biketrial Biketrial Biketrial
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…