tiskové zprávy

4. ročník Dominion Tour právě přichází do Olomouce!

Olomouc, 26.3.2013

V sobotu 6. dubna se od 10 hodin bude hrát Dominion v prostorách Domu dětí a mládeže Olomouc. Turnaj je určen pro každého – po nováčky i pokročilé hráče.

Dominion je moderní společenská hra, která se stala nejúspěšnější hrou roku 2009. Důvodem úspěchu je originální herní princip, jednoduchá pravidla, krátká herní doba a zábavnost hry ve dvou, třech i čtyřech hráčích. I úplní nováčci jsou po chvíli schopni si krásně zahrát – mohou přijít už od 9 hodin a hru si vyzkoušet.

Koordinátor Dominion Tour, Zdeňka Gašparíková říká: „Naším hlavním cílem je seznámit veřejnost s hrou Dominion, uskutečnit setkání s dalšími hráči a nadchnout nováčky pro hraní deskových her. Hraví lidé, kteří se chtějí naučit něco nového a vyzkoušet hru plnou variant a nekonečných možností, mohou přijít a zúčastnit se některé z akcí. Pravidla se učit nemusí, hru je naučíme na místě.“

I letos bude zachována juniorská kategorie pro účastníky mladší 13 let. Nejmenší junioři i senioři se kvalifikují do finálového turnaje mistrovství republiky, který proběhne na podzim na mezinárodním festivalu deskových her Deskohraní. Drobnou odměnu si však odnese každý účastník.

Předchozí ročníky Dominion Tour ukázaly, že se jedná o nejúspěšnější sérii akcí ve hře Dominion. Jak si vysvětluje úspěch Jakub Těšínský, hlavní organizátor Dominion Tour: „Nejdůležitějším důvodem je nejspíš jednoduchost hry, kterou se mnozí učí až těsně před turnajem a přesto si dobře zahrají. Hra je krátká a svižná, nabízí nepřeberné množství variant. Na turnaji se objevují i děti, které hra vyloženě baví a nemají žádné problémy poměřit své síly s dospělými. Některé z nich dokonce zanechají své rodiče hluboko za sebou ve výsledkové listině.“

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Dominion Tour Dominion Tour Dominion Tour Dominion Tour
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…