tiskové zprávy

First LEGO league je v Olomouci

Olomouc, 4.11.2013

V sobotu 9. listopadu se v prostorách Přírodovědecké fakulty na tř. 17. listopadu uskuteční Moravská část celostátního finále soutěže v robotice. Soutěžní týmy žáků a studentů budou stavět roboty z Lega, kteří musí v časovém limitu splnit co nejvíce úkolů. Ale nejen to. Pokud Vás zajímá, co roboti z Lega všechno dovedou, přijďte ve 13 hodin.

Letošní ročník má název „Nature´s Fury“ a týká se řešení následků přírodních katastrof. Soutěží se ve 4 disciplínách: prezentace výzkumného úkolu, design robota, týmová práce a hra robotů Robotgame, která bývá divácky nejatraktivnější a začne v sobotu 9.11.2013 od 13 hodin v prostorách Přírodovědecké fakulty UP.

Všechny úkoly, jak pro výzkumný projekt, tak pro hru robotů, mají celosvětově jednotné zadání a v letošním roce se soutěže ve střední Evropě účastní 811 týmů v 7 zemích (Německo, Švýcarsko, Rakousko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Bulharsko).

Letos se v ČR uskuteční již 8. ročník soutěže. Připravuje ho výbor České ligy robotiky a First Lego League patří mezi soutěže podporované MŠMT. V Olomouci se soutěže zúčastní celkem 13 týmů z Olomoucka a severní Moravy. Hlavním organizátorem olomouckého turnaje je Dům dětí a mládeže Olomouc ve spolupráci s UP Olomouc.

Nejlepší týmy se zúčastní mezinárodního semifinále, které se koná 7. prosince 2013 v Jeseníku a nejlepší týmy ze semifinále postoupí do Central Europe Final FLL, které se uskuteční 24.1.2014 v německém Paderbornu.

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

First Lego League First Lego League First Lego League First Lego League
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…