tiskové zprávy

DDM Olomouc opět připravil spoustu kroužků

Olomouc, 1.9.2013

Dům dětí a mládeže Olomouc je jedním z největších zařízení pro volný čas dětí v Olomouckém kraji a na nový školní rok připravil bohatou nabídku kroužků pro děti i pro dospělé. Mezi téměř 150 kroužky je letos víc než 20 novinek.

„I když školní rok už začal, naše kroužky se rozjíždějí právě v těchto dnech. Na letošní školní rok jsme připravili kroužky sportovní, výtvarné, taneční, technické, hudební, přírodovědné, ale i jiné. Vybrat si může každý od předškoláků až po dospělé“, řekl Radek Ježowicz z olomouckého DDM.

V nabídce DDM Olomouc se letos objevilo velké množství novinek – pro sportovce je nově připraveno karate nebo míčové hry; tanečníci si mohou vyzkoušet jak pracují Roztleskávačky; pro technicky zaměřené je k dispozici stavění a programování robotů z Lega a Modelářská přípravka. Dramaťák je podle věku rozdělen pro zájemce od 6 let až po dospělé. V kroužku s názvem Ze zahrádky do kuchyně se děti stanou malými kuchaři a v Animáčku se seznámí se základy animovaného filmu a milovníkům fantasy je určen kroužek s názvem „Fantasy a sci-fi RP“.

Již tradičně zabírají největší část nabídky sportovní kroužky. Většinou probíhají v tělocvičnách (florbal, stolní tenis, bojová umění, aerobik), ale najdou se mezi nimi i plavecké nebo lyžařské kurzy, či orientační běh. Biketrialisté předvádějí své umění a nabírají nové členy každou zářijovou středu od 17 hodin v novém Trial parku na tř. 17. listopadu 47.

Zájemci o tanec mohou přijít v každém věku – pro nejmenší je rytmika a taneční přípravky, školáci se mohou věnovat hip hopu, disko tanci, orientálnímu tanci, stepu, nebo sportovnímu tanci, zkušenějším tanečníkům je určen clogging a v nabídce nechybí ani taneční klub seniorů.

Kromě tradičních výtvarných kroužků nabízí DDM Olomouc i keramiku a točení na hrnčířském kruhu, dřevodílnu nebo kurz tvůrčí fotografie. Své pevné místo v nabídce má už i kombinace tradičních výtvarných postupů s počítačovou grafikou nebo keramikou nebo výtvarný ateliér.

Na pracovišti Janského 1 se koná většina technických kroužků – ať už jsou to tradiční modeláři a elektrotechnici, nebo nejrůznější kroužky počítačové. Pro nejmenší je připraveno stavění a vymýšlení objektů z Lega, nebo závodění na 40 metrů dlouhé autodráze pro 6 jezdců.

Za zmínku stojí i kroužky přírodovědné – svému koníčku se zde věnují rybáři, v prostorách olomoucké ZOO se scházejí členové ZOO klubu a pravidelné schůzky v oddílech „Lidu medvědího potoka“ mají i ochránci přírody. Nejmenší děti budou sbírat své první poznatky o přírodě  kroužku „Zelené lístečky“ a připraven je rovněž astronomický kroužek.

Bez povšimnutí by neměly zůstat ani hudební kroužky (kytara, elektrická kytara, flétna, klávesy) nebo různé kluby – klub United Games pořádá mezinárodní setkání mládeže a jeho členové vyrážejí na podobné akce do zahraničí; v Herním klubu, si mohou členové vyzkoušet spoustu moderních deskových her a klub stolního fotbálku nabízí přístup ke špičkovému hracímu stolu po celý rok.

Většinu z kroužků najdou zájemci na jednom z 3 pracovišť DDM Olomouc – na tř. 17. listopadu 47, Janského 1, nebo v Otevřeném klubu dětí a mládeže na Rožňavské 21. Nejsnadnější cestou, jak získat podrobné informace o všech kroužcích je navštívit www.ddmolomouc.cz nebo napsat na adresu propagace@ddmolomouc.cz. Přehledy kroužků jsou však k dostání na každém pracovišti a stručné informace mohou zájemci získat i na tel. 585 223 233.

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Kroužky DDM Olomouc – Biketrial Kroužky DDM Olomouc – Kytara Kroužky DDM Olomouc – Tanec Kroužky DDM Olomouc – Točení na kruhu
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…