tiskové zprávy

Místa na táborech rychle ubývají

Olomouc, 23.5.2013

Do začátku letních prázdnin sice zbývá už jen měsíc, a kdo ještě nemá vybraný letní tábor pro děti, má nejvyšší čas. Nabídka Domu dětí a mládeže Olomouc (DDM) je již tradičně bohatá a oproti loňskému roku přibylo několik příměstských táborů.

„Pod pojmem tábor si většinou představíme pobyt dětí v přírodě. Tradičně jsou připraveny tábory se spoustou her, zábavy, soutěží, táboráků a výletů“, uvedl Radek Ježowicz z DDM Olomouc. Nabídka pobytových táborů je i letos bohatá: nejmenší děti od 5 let první prázdninový týden zjistí, jaké to je „Mezi námi zvířaty“, ti starší se potkají s „Legendami stříbrného plátna“, a náctiletí do 19 let si vyzkoušejí, jak funguje „Továrna na sny“. Pobytových táborů je však více a mezi tradiční patří i ten česko-srbský – letos pod názvem „Pračlověci a pračlověkyně“.

Některé tábory jsou zaměřeny na určitou činnost – DDM připravil „Bike camp Hraběšice“ pro ty, kteří mají rádi kolo, výtvarné tábory „Léto v Travné“ a „Litomyšlský akord“ a sportovně zaměřené „Dobrodružství v Rychlebských horách“.

Velkou část nabídky zaujímají tábory příměstské. Letos je jich zase víc. Mezi tradiční patří „Rukodělné workshopy“, které letos proběhnou v červenci i v srpnu, „Příměstský tábor rybářů“ a „Technické a počítačové workshopy“. Oblíbené jsou i jednodenní výlety za keškami „Co je geochaching“ nebo po olomouckém okolí „Proti času“. „Dobrodružství s utrženým sluchátkem“ děti zažijí také ve dvou termínech a příměstskou formou je letos připravena „Letní fotografická dílna“, nebo „Radioelektrotechnický příměstský tábor“. Úplnou novinkou je kuchařský příměšťák s názvem „Hrnečku vař“.

Kromě pobytových a příměstských táborů nabízí DDM Olomouc i jeden putovní – jmenuje se „Světlem i tmou III“ a na začátku prázdnin seznámí účastníky s krásami Rychlebských hor.

„Řada táborů je už plně obsazena. Dvě třetiny táborů z nabídky DDM Olomouc však volná místa ještě nabízí. Pokud chce mít člověk jistotu, že se dostane právě na ten svůj vybraný, měl by si místo rezervovat co nejdříve.“, dodal ještě Radek Ježowicz. Přihlášky přijímají všechna pracoviště DDM Olomouc, on-line přihlášku lze také podat prostřednictvím internetu na adrese www.ddmolomouc.cz/tabory/.

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…