tiskové zprávy

Olomoučtí ochránci přírody vyhráli Zlatý list

Olomouc, 27.6.2013

Od 17. do 23. června 2013 proběhlo v Čimelicích na Písecku národní kolo soutěže Zlatý list. Této přírodovědné soutěže se zúčastnilo 23 kolektivů z celé republiky a naši zástupci si v takovéto konkurenci vedli velice dobře.

Zlatý list je největší celostátní soutěž mimoškolních i školních dětských kolektivů s kladným vztahem k přírodě. Šestičlenná družstva dětí rozdělená do dvou hlídek soutěží ve znalostech o živé a neživé přírodě a o její ochraně.

Zástupci Olomouckého kraje z Lidu Medvědího potoka (oddíl pracující v rámci Domu dětí a mládeže Olomouc a Mladých ochránců přírody) získali zlaté medaile v kategorii mladších i starších žáků. Všechny děti si za svůj přístup k soutěži zaslouží veliké uznání.

Soutěž z pověření MŠMT ČR organizuje Český svaz ochránců přírody a podporují Lesy České republiky a společnost NET4GAS, je třístupňová - probíhají místní a krajská postupová kola, jejichž vítězové soutěží ve svých znalostech v národním kole. V Olomouckém kraji proběhlo v tomto roce dvanáct místních kol s účastí 1304 dětí a krajského kola konaného 18.5. v olomouckém rozáriu a botanické zahradě se zúčastnilo 145 dětí.

Lid Medvědího potoka reprezentovali Ondřej Belfín, Ivana Šrámková, František Lamla, František Moupic, Kateřina Polláková, Bernhard Tengler, Martin Zatloukal, Anna Sandnerová, Barbora Kovalová, Kateřina Konečná, František Buchta a Jan Antoš.

Jaroslav Marx
odd. přírodních věd
panda@ddmolomouc.cz
725 922 621

Soutěžící členové Lidu Medvědího potoka Ornitologická exkurze Na stanovišti geologie
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…