Lyžařský kroužek DDM Olomouc

Olomouc, 12.6.2014

Zájmový kroužek pro lyžaře funguje na Domě dětí a mládeže Olomouc po celý školní rok. Je určen dětem ve věku od 5 do 13 let. Letos bylo pro zájemce připraveno několik aktivit a bohatý celoroční program.

Připraveny byly podzimní prázdniny s názvem „Hejbni kostrou“, na přelomu listopadu a prosince se uskutečnilo soustředění v Kladkách a nechyběly ani tréninky v tělocvičně. Po novém roce lyžaři trénovali na svahu v Hlubočkách. Bohužel letošní zima byla slabá a počet výjezdů by se dal spočítat na jedné ruce. Díky krátké zimě lyžaři už na konci března vyběhli do parku a trénovali zde. Zkoušeli netradiční aktivity jako je slack-line (lano natažené mezi dvěma stromy), frisbee nebo látkový padák. Na konci dubna lyžaři vyjeli na brusle. Po několika lekcích na bruslích už i ti nejmenší zvládli projet celou in-line stezku v Hejčíně. Závěrečná hodina se uskutečnila v Parku sportu v Hrubé Vodě, kde lyžaři sjížděli na bobové dráze a zahráli si Disc Golf (na co nejmenší počet pokusů se snažili trefit diskem do koše).

Děkujeme rodičům za spolupráci, dále Ski areálu Hlubočky a Parku sportu Hrubá Voda za jejich služby. Těšíme se na další školní rok.

Fotky ze závěrečné schůzky

Aleš Pátek