tiskové zprávy

Olomoučtí ochránci přírody získali stříbro

Olomouc, 24.6.2014

Od 16. do 22. června 2014 proběhlo v Janově u Starého Hobzí národní kolo soutěže Zlatý list. Této přírodovědné soutěže se zúčastnilo 30 kolektivů z celé republiky a naši zástupci si v takovéto konkurenci vedli velice dobře.

Děti z Lidu Medvědího potoka (oddíl pracující v rámci Domu dětí a mládeže Olomouc a Mladých ochránců přírody) získaly druhé místo v kategorii mladších i starších žáků. Hanáci z prostějovského Cyrilometodějského gymnázia vybojovali 3. místo v mladších a Nezmaři z Gymnázia Jiřího Wolkera ve starších získali 7. místo. Všechny děti si za svůj přístup k soutěži zaslouží veliké uznání.

Zlatý list je největší celostátní soutěž mimoškolních i školních dětských kolektivů s kladným vztahem k přírodě. Šestičlenná družstva dětí rozdělená do dvou hlídek soutěží ve znalostech o živé a neživé přírodě a o její ochraně.

Soutěž z pověření MŠMT ČR organizuje Český svaz ochránců přírody a podporují Lesy České republiky a společnost NET4GAS, je třístupňová - probíhají místní a krajská postupová kola, jejichž vítězové soutěží ve svých znalostech v národním kole. V Olomouckém kraji proběhlo v tomto roce dvanáct místních kol s účastí 1452 dětí a krajského kola konaného 23.5. v olomouckém rozáriu a botanické zahradě se zúčastnilo 150 dětí.

Lid Medvědího potoka reprezentovali Ivana Šrámková, František Lamla, František Moupic, Kateřina Polláková, Martin Zatloukal, Barbora Kovalová, Kateřina Konečná, Ondřej Obrtlík, Tatiana Borunská, Štěpán Moupic, Anita Řezníčková, Martin Cigánek a v krajském kole Karolína Utíkalová.

Za Hanáky soutěžili Veronika Francová, Barbora Nedomová, Kateřina Šemnická, Natálie Alexandra Paulů, J.Pazdera, Daniel Smýkal a za Nezmary Adéla Navarová, Lenka Hrdličková, Ondřej Král, Adam Čechmánek, Ladislav Blechta a Martin Kocourek.

Výsledkové listiny: kategorie mladší (PDF), kategorie starší (PDF).

Jaroslav Marx
panda@ddmolomouc.cz
725 922 621

Národní kolo soutěže Zlatý list Národní kolo soutěže Zlatý list Národní kolo soutěže Zlatý list Národní kolo soutěže Zlatý list
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…