tiskové zprávy

DDM Olomouc připravil 30 táborů

Olomouc, 3.4.2014

Do začátku letních prázdnin sice zbývá ještě spousta času, ale už nyní je nejvyšší čas vybrat si letní tábor. Nabídka Domu dětí a mládeže Olomouc (DDM) je již tradičně bohatá a oproti loňskému roku přibylo několik příměstských táborů.

„Pod pojmem tábor si většinou představíme pobyt dětí v přírodě. Tradičně jsou připraveny tábory se spoustou her, zábavy, soutěží, táboráků a výletů“, uvedl Radek Ježowicz z DDM Olomouc. Nabídka pobytových táborů je i letos bohatá: vydáme se s Rychlými šípy řešit „Záhadu hlavolamu“, „Den za dnem“ oslavíme spoustu svátků na tradičním česko-srbském táboře, s nejmenšími dětmi se vydáme „Z pohádky do pohádky“ a s náctiletými vyrazíme „Do světa s hrdinou počítačové hry“ nebo „Raftem po Moravě“. Pobytových táborů nabízí DDM Olomouc pro veřejnost celkem 14.

Některé tábory jsou zaměřeny na určitou činnost – „Tábor v sedle“ je pro ty, kteří mají rádi kolo, zájemci o výtvarnou výchovu mohou strávit „Léto v Travné“, nebo „V zemi za obrazem“ a tanečníci mohou projet celý „Taneční svět“. A chybět nemůže ani tradiční „Rybářský tábor“.

Kromě toho se v srpnu uskuteční v krásném prostředí Orlických ho i „Tábor pro rodiče s dětmi“ – část programu bude společná a část bude zvlášť pro děti a zvlášť pro rodiče.

Velkou část nabídky zaujímají tábory příměstské. Letos je jich zase víc. Mezi tradiční patří „Rukodělné workshopy“ či „Technické a počítačové workshopy“, které proběhnou v červenci i v srpnu. Oblíbené jsou i jednodenní výlety za keškami a taneční soustředění. Spoustu zážitků děti získají když budou „Cestovat se psem Jonatánem“, který má kouzelné sluchátko. Ocitnout se mohou nebo ve vodě, na zemi i ve vzduchu na táboře s názvem „Zažijme to spolu“. Chybět ale nebude ani soustředění zájemců o elektrotechniku či keramiku.

„Zatím je plně obsazen pouze jeden tábor a většina z nich volná místa nabízí. Pokud chce mít člověk jistotu, že se dostane právě na ten svůj vybraný, měl by si místo rezervovat co nejdříve.“, dodal ještě Radek Ježowicz. Přihlášky přijímají všechna pracoviště DDM Olomouc, on-line přihlášku lze také podat prostřednictvím internetu na adrese www.ddmolomouc.cz/tabory/.

Radek Ježowicz
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…