tiskové zprávy

Dračí lyžařská škola zakončila sezónu

Olomouc, 25.3.2014

Tak jako každý rok i letos připravil Dům dětí a mládeže Olomouc pro předškoláky Dračí lyžařskou školu. Děti absolvovaly 7 výjezdů za sněhem a na tom závěrečném všechny předvedly, že lyžovat umí.

"Dračí lyžařská škola je určena pro děti od 3 do 6 let a jejím cílem je naučit děti nebát se lyžování a sjet sjezdovku svým tempem bez jakýchkoliv problémů", uvedl Aleš Pátek z DDM Olomouc.

Pro předškoláky bylo připraveno 7 výjezdů na blízké svahy v okolí Olomouce, kde probíhala výuka. Výjezdy byly pořádány každé úterý místo školky (od 8 do 16 hodin). Děti měly zajištěnou dopravu, vleky, stravu, instruktory a péči doprovodných tet a babiček. Všech 35 dětí se učilo metodikou paralelního postavení lyží, která je sice obtížnější v začátcích, ale prospěšnější pro pozdější carvingové oblouky. Na poslední lekci už všechny děti vyjely na lanovce a sjížděly celý svah. Za krásného slunného počasí obdržely diplomy a ceny za absolvování závěrečného slalomu.

I přes špatnou zimu a nedostatek sněhu byly se nakonec uskutečnily všechny lekce. Děkujeme za spolupráci Ski areálu Kopřivná, Ski areálu Hrubá Voda, školní jídelně v Hlubočkách a těšíme se na další rok.

Aleš Pátek
turistika@ddmolomouc.cz
601 528 325

Dračí lyžařská škola Dračí lyžařská škola Dračí lyžařská škola Dračí lyžařská škola
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…