tiskové zprávy

Biketrialisté přivezli z Kutné Hory zlato

Olomouc, 14.10.2015

Poslední soutěž ve volné přírodě čekala vyznavače biketrialu o víkendu v Kutné Hoře. Ziskem tří stříbrných a jedné zlaté medaile si jezdci Biketrial klubu Olomouc upevnili své pozice v celkovém pořadí seriálu Mistrovství republiky, jehož finále se pojede na začátku listopadu v hale na brněnském veletrhu Sport Life.

Na přírodních tratích se z olomouckých nejlépe dařilo Lukáši Jankovi v juniorské kategorii. Přesnou jízdou si v prvním kole vybudoval pětibodový náskok a přesto, že ve druhém kole na jedné sekci chyboval, získal těsným rozdílem první místo před Martinem Štěpánkem a Markem Pochtiolem. V celkovém pořadí domácího seriálu se tak posunul na druhé místo. „Oproti loňskému roku byly tratě o něco lehčí a nebylo mokro, takže kameny neklouzaly“, hodnotil svůj výkon spokojeně po závodě Lukáš Janka.

Letošní mistr světa v kategorii benjamin, dvanáctiletý Tomáš Vepřek, získal v Kutné Hoře stříbro. Je ale nutno dodat, že v domácím seriálu Tomáš jezdí ve vyšší přeborové kategorii minime a jeho soupeři jsou o dva roky starší. V Kutné Hoře ztrácel na vítězného Adama Kosíka 4 trestné body, stejné pozice oba jezdci drží i v seriálu.

Další dvě stříbrné medaile přidali Vojtěch Vepřek v kategorii poussin a jeho jmenovec Vojtěch Koblížek v bílé hobby kategorii.

Kutná Hora byla na přelomu tisícileté dějištěm čtyř soutěží mistrovství světa. Místní kamenité svahy pod hradem Sion nabízejí jako jedna z mála lokalit v České republice klasické čistě přírodní terény pro biketrial. Domácí závody zde měly několik let pořadatelskou pauzu a v loňském roce byla tradice obnovena.

Výsledky 8. závodu seriálu Mistrovství ČR
elite 1. Václav Kolář (10 TB), 2. Martin Kakáč (32 TB), 3. Pavel Procházka (33 TB)
junior 1. Lukáš Janka (13 TB), 2. Martin Štěpánek (13 TB), 3. Marek Pochtiol (25 TB)

Radek Janka
předseda Biketrial klubu Olomouc
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805
www.biketrial-olomouc.cz

Biketrial Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…