tiskové zprávy

Olomoučtí ochránci přírody získali zlato a bronz

Olomouc, 1.9.2015

Od 15. do 21. června 2015 proběhlo v Náměšti nad Oslavou národní kolo soutěže Zlatý list. Této přírodovědné soutěže se zúčastnilo 30 kolektivů z celé republiky a naši zástupci si v takovéto konkurenci vedli velice dobře.

Děti z Lidu Medvědího potoka (oddíl pracující v rámci Domu dětí a mládeže Olomouc a Mladých ochránců přírody) získaly druhé místo v kategorii mladších i starších žáků. Hanáci z prostějovského Cyrilometodějského gymnázia vybojovali 10. místo ve starších. Všechny děti si za svůj přístup k soutěži obzvlášť v letošních podmínkách zaslouží veliké uznání.

Lid Medvědího potoka reprezentovali mladší Štěpán Moupic, Tatiana Borunská, Martin Cigánek, Ema Zimová, Karolína Utíkalová, Ondřej Obrtlík a starší Bernhard Tengler, Kateřina Polláková, František Lamla, Barbora Kovalová, Anna Sandnerová, František Moupic. Za Hanáky soutěžili Adam Čižmář, Barbora Nedomová, Elena Protivánková, Veronika Francová, Kateřina Šemnická, Jiří Pazdera.

Zlatý list je největší celostátní soutěž mimoškolních i školních dětských kolektivů s kladným vztahem k přírodě. Šestičlenná družstva dětí rozdělená do dvou hlídek soutěží ve znalostech o živé a neživé přírodě a o její ochraně.

Soutěž z pověření MŠMT ČR organizuje Český svaz ochránců přírody a podporují Lesy České republiky a společnost NET4GAS, je třístupňová – probíhají místní a krajská postupová kola, jejichž vítězové soutěží ve svých znalostech v národním kole. V Olomouckém kraji proběhlo v tomto roce dvanáct místních kol s účastí 1447 dětí a krajského kola konaného 23.5. v olomouckém rozáriu a botanické zahradě se zúčastnilo 156 dětí.

Jaroslav Marx
odd. přírodních věd
panda@ddmolomouc.cz
725 922 621

přehled tiskových zpráv…