tiskové zprávy

Soustředění biketrialové mládeže pod dohledem mistrů světa

Olomouc, 9.4.2015

Čtyřdenní jarní soustředění čeká těsně před zahájením závodní sezony biketrialovou mládež. Již čtvrtý ročník spolu s Domem dětí a mládeže na termín 16.–19. dubna připravil Biketrial klub Olomouc, který s DDM Olomouc spolupracuje již od roku 1989.

Mezi letos přihlášenými účastníky jsou nejen jezdci z pořádajícího olomouckého klubu, ale doslova ze všech koutů Moravy a také ze Slovenska. Zájemců bylo dokonce tolik, že s ohledem na omezenou kapacitu ubytování bylo nutné další odmítat. Na turistickou základnu Domu dětí a mládeže v Ochoze u Konice tak nakonec zamíří 35 dětí. Od těch nejmladších na začátku školního věku až po zkušené jezdce na prahu dospělosti, kteří jsou kromě vlastního tréninku připraveni pomoci s výcvikem začínajících adeptů tohoto sportu.

Pořadatelé krom toho oslovili trenéry z klubů, které mají bohaté zkušenosti z práce s mládeží: Hamry nad Sázavou, Kyjov, Znojmo. Přínosem bude také účast dvou světových šampionů v tomto sportu. Loňský mistr světa v kategorii elite Václav Kolář, který je obrovský vzor pro mladé jezdce, přijede své fanoušky podpořit v sobotu 18. dubna. Slovenská závodnice Janka Kucová získala ještě pod dívčím jménem Koleničová titul mistryně světa v kategorii femine v roce 2002. Přestože na soustředění přijede ze slovenského Popradu hlavně jako doprovod své sedmileté dcery, začínající závodnice, je připravena předat část svých zkušeností i ostatním jezdcům.

Kolik příštích mistrů světa vyroste z dnešních dětí teď samozřejmě nikdo neví. Kromě talentu je k tomu důležitá také trpělivost a podpora rodičů, bez které se tento malý sport neobejde.

Radek Janka
předseda Biketrial klubu Olomouc
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805
www.biketrial-olomouc.cz

Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…