tiskové zprávy

DDM Olomouc na léto připravil 30 táborů

Olomouc, 27.2.2015

Do začátku letních prázdnin sice zbývá ještě spousta času, ale už nyní je nejvyšší čas vybrat si letní tábor. Nabídka Domu dětí a mládeže Olomouc (DDM Olomouc) je již tradičně bohatá a je v ní 15 příměstských a 15 pobytových táborů.

„Pod pojmem tábor si většinou představíme pobyt dětí v přírodě. Tradičně jsou připraveny tábory se spoustou her, zábavy, soutěží, táboráků a výletů“, uvedl Radek Ježowicz z DDM Olomouc. Nabídka pobytových táborů je i letos bohatá: na táboře „Den poté“ se ocitneme v apokalyptickém světě a na tradičním česko-srbském táboře se uskuteční „Hra o trůny“. S nejmenšími dětmi prožijeme „Večerníčkovy příhody“, starší si vyzkoušejí „Pohádky naruby“ a s náctiletými vymyslíme „Plán B“. Vyrazíme také „Za keškami na Blanensko“, podnikneme vodácký „Sjezd Moravy“ a prožijeme „Sportovní stanový tábor“.

Některé tábory jsou zaměřeny na určitou činnost – zájemci o výtvarnou výchovu mohou strávit „Léto v Travné“, „Na kuželovském mlýně“ nebo poznávat „Pohádky ovčí babičky“. Tanečníci poznají „Tanec všech žánrů“ a chybět nebude ani tradiční „Rybářský tábor“.

Kromě toho se v srpnu uskuteční v krásném prostředí Orlických hor „Tábor pro rodiče s dětmi“, na kterém bude část programu společná pro všechny a část rozdělena zvlášť pro děti a zvlášť pro rodiče.

Velká část nabídky patří táborům příměstským. Letos už jejich počet dorovnal ty pobytové. Připraveny jsou „Rukodělné workshopy“ a „Technické a počítačové workshopy“. Oblíbené jsou i jednodenní výlety za keškami a taneční soustředění. Spoustu nových zážitků a kamarádů děti získají na „Cestě do Mahajanga“. Ve vodě, na zemi i ve vzduchu se ocitnou na táboře s názvem „Zažijme to spolu“. Chybět ale nebude ani soustředění zájemců o elektrotechniku, fotografování nebo keramiku. Pro ty kteří mají rádi sport připravil Dům dětí a mládeže Olomouc „Prázdniny s badmintonem“ nebo „Tábor pohybových aktivit“.

Úplnou novinkou pro toto léto je divadelní příměšťák „Prázdniny s dramaťákem“, plný dramatických her a přípravy na páteční vystoupení.

„Zatím je plně obsazen pouze příměstský tábor v ZOO a ostatní ještě volná místa nabízejí. Pokud chce mít člověk jistotu, že se dostane právě na ten svůj vybraný, měl by si místo rezervovat co nejdříve.“, dodal ještě Radek Ježowicz. Přihlášky přijímají všechna pracoviště DDM Olomouc, on-line přihlášku lze také podat prostřednictvím internetu na adrese www.ddmolmouc.cz/tabory.

Radek Ježowicz
oddělení vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…