tiskové zprávy

Proběhl 1. ročník Zlatého klíčku

Olomouc, 23.2.2015

V pátek 20. února se uskutečnilo první setkání dětských recitátorů města Olomouc s názvem Zlatý klíček.

Organizátoři si vzali za cíl připravit příjemné setkání začínajících recitátorů, kteří mají malou šanci uspět v okresních kolech soutěže Dětská scéna. Konkurence profesionálně školených recitátorů v této soutěži je totiž obrovská. Mnohdy ztráceli motivaci jak děti, tak ti, kteří je připravovali k recitaci. Zlatý klíček chce pomoci recitátorům i jejich učitelům. Porota přehlídky poradila 21 zúčastněným recitátorům ze čtvrtých až sedmých tříd, jak se připravit na vystoupení, jak si vybírat texty a doporučila jim i vyučujícím, aby sáhli spíše po knížkách pro děti než po školních čítankách. Připomněla jim, že toto není postupové kolo soutěže Dětská scéna a náměty mohou vyučující se svými žáky zhodnotit ve své další práci, kterou pak mohou prezentovat na okresní soutěži.

Odborná porota doporučila Kristýně Krylové ze ZŠ Demlova, Adéle Machalkové a Terezii Pavlíčkové ze ZŠ Hálkova, aby na sobě zapracovaly a přihlásily se do okresního kola recitační soutěže Dětská scéna. Dívky si vyslechly, co by měly udělat a jak se na soutěž dobře připravit. Zlatý klíček splnil, co si předsevzal a zúčastnění se rozcházeli v přátelské atmosféře.

Dík patří všem, kteří se podíleli na přípravách i průběhu akce – učitelkám ze ZŠ Hálkova a ZŠ Řezníčkova i odborné porotě ve složení Lenka Baše, Drahomíra Hrbková, Lenka Prucková a Michaela Novotná.

Leoš Březina
Informační centrum pro mládež
icm@ddmolomouc.cz
739 452 451

Zlatý klíček Zlatý klíček Zlatý klíček
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…