tiskové zprávy

Zápis do kroužků DDM Olomouc byl zahájen

Olomouc, 22.6.2016

Už před prázdninami se mohou zájemci o zájmové vzdělávání hlásit do kroužků, které připravil Dům dětí a mládeže Olomouc na školní rok 2016/17. Nabídka je různorodá a vyberou si všichni od předškoláků po dospělé. Letos je v ní víc než 150 kroužků a nechybí ani několik novinek.

„Pokud chcete mít jistotu, že místo v kroužku, který se vám líbí bude volné, můžete se přihlásit ještě před prázdninami“, řekl Radek Ježowicz z olomouckého DDM.

V nabídce DDM Olomouc se letos objevilo velké množství novinek. Patří mezi ně i včelařství, kde se účastníci seznámí s životem v úlu, na jaře si vše vyzkouší v praxi a vytočí si vlastní med. Novým bojovým sportem, který rozšíří nabídku DDM Olomouc je Kendo. Pro dospělé jsou připraveny Dopolední výtvarné kluby, pro děti zase Kreativní tvoření, Trampolínky, nebo Žížalky, ve kterých se hravou formou seznámí s přírodou. Zájemcům o tvořivé psaní je určen kroužek s názvem Písatelé a deváťákům zase Příprava na přijímačky SŠ.

Již tradičně zabírají největší část nabídky DDM Olomouc sportovní kroužky. Většinou probíhají v tělocvičnách (florbal, stolní tenis, bojová umění, aerobik), ale najdou se mezi nimi i výuka plavání, lyžařské kurzy pro předškoláky, či orientační běh.

Zájemci o tanec mohou přijít v každém věku – pro nejmenší je rytmika, mažoretky, roztleskávačky a taneční přípravky, školáci se mohou věnovat hip hopu, disko tanci, orientálnímu tanci, nebo stepu a v nabídce nechybí ani taneční klub seniorů.

Kromě tradičních výtvarných kroužků nabízí DDM Olomouc i keramiku a točení na hrnčířském kruhu, dřevodílnu nebo kurz tvůrčí fotografie. Své pevné místo v nabídce má už i kombinace tradičních výtvarných postupů s počítačovou grafikou nebo keramikou.

Na pracovišti Janského 1 se koná většina technických kroužků – ať už jsou to tradiční modeláři a elektrotechnici, nebo nejrůznější kroužky počítačové. Pro děti je zde Lego klubík a pro starší zase Lego – robotika.

Za zmínku stojí i kroužky přírodovědné – svému koníčku se zde věnují rybáři, v olomoucké ZOO se scházejí členové ZOO klubu, pravidelné schůzky v oddílech „Lidu medvědího potoka“ mají i ochránci přírody a připraven je rovněž Astronomický kroužek.

V nabídce nechybí ani hudební kroužky (kytara, elektrická kytara, flétna a klávesy) nebo různé kluby – klub United Games pořádá mezinárodní setkání mládeže a jeho členové vyrážejí na podobné akce do zahraničí; v Herním klubu, si mohou členové vyzkoušet spoustu deskových her a Klub stolního fotbálku nabízí přístup ke špičkovému hracímu stolu po celý rok.

Většinu z kroužků najdou zájemci na jednom z 3 pracovišť DDM Olomouc – na tř. 17. listopadu 47, Janského 1, nebo v Otevřeném klubu dětí a mládeže na Rožňavské 21. Nejsnadnější cestou, jak získat podrobné informace o všech kroužcích je navštívit www.ddmolomouc.cz nebo napsat na adresu propagace@ddmolomouc.cz. Přehledy kroužků jsou však k dostání na každém pracovišti a stručné informace mohou zájemci získat i na tel. 585 223 233.

Radek Ježowicz
odd. vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Kroužky DDM Olomouc – Dramaťák Kroužky DDM Olomouc – Kytara Kroužky DDM Olomouc – Mažoretky Kroužky DDM Olomouc – Hip hop Kroužky DDM Olomouc – Florbal
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…