tiskové zprávy

DDM Olomouc na léto připravil 35 táborů

Olomouc, 10.3.2016

Do začátku letních prázdnin ještě zbývá spousta času, ale už nyní je ta pravá chvíle pro výběr letního tábora. Nabídka Domu dětí a mládeže Olomouc (DDM Olomouc) je již tradičně bohatá. Je v ní 20 příměstských a 15 pobytových táborů. Plně obsazeno je jich zatím jen pět, takže je pořád z čeho vybírat.

„Pod pojmem tábor si většinou představíme pobyt dětí v přírodě. Tradičně jsou připraveny tábory se spoustou her, zábavy, soutěží, táboráků a výletů“, uvedl Radek Ježowicz z DDM Olomouc. Ve vesmíru nás přivítá „AVATAR“ a vybojujeme „STAR WARS“. Prožijeme si „Tábor v přírodě“ a poznáme „Rytíře kruhového stolu“, nebo „AGENTuru“ plnou špiónů.

Pro zájemce od 15 let a také pro dospělé je připraven prožitkový program „Ke kořenům 2016“, který nabídne spoustu náročných aktivit, ale také relaxaci a poznávání sebe i druhých.

Některé tábory jsou zaměřeny na určitou činnost – zájemci o výtvarnou výchovu mohou strávit „Léto v Travné“, „Poznávat baroko“ v broumovském klášteře a zjistit „Co vyprávěly domy“ v Beskydách. Tanečníci poznají „Sen tanečního amatéra“, vodáci podniknou expedici „Rafty Morava“ a chybět nebude ani tradiční „Rybářský tábor“.

Letos poprvé převýšil počet příměstských táborů ty pobytové. Připraveny jsou „Rukodělné workshopy“ a „Technické a počítačové workshopy“. Oblíbené jsou i jednodenní výlety za keškami a taneční soustředění. Spoustu nových zážitků a kamarádů děti najdou „Daleko za mořem“ a v ulicích města získají „Klíče od olomoucké pevnosti“. Chybět ale nebude ani soustředění zájemců o elektrotechniku, modelářství, fotografování, nebo keramiku. Pro ty kteří mají rádi sport připravil Dům dětí a mládeže Olomouc „Prázdniny s badmintonem“ nebo „Cyklo tábor“.

Mezi úplné novinky tohoto léta patří „Skateboard příměšťák“ a tábor s názvem „Můj domov“, ve kterém se děti seznámí se základy truhlářské a řezbářské práce.

„Tradičně rychle bývá obsazen příměstský tábor v ZOO a pobyt pro rodiče s dětmi, ale nabídka je pořád ještě bohatá. Pokud chce mít člověk jistotu, že se dostane právě na ten svůj vybraný, měl by si místo rezervovat co nejdříve.“ dodal ještě Radek Ježowicz. Přihlášky přijímají všechna pracoviště DDM Olomouc, on-line přihlášku lze také podat prostřednictvím internetu na adrese www.ddmolmouc.cz/tabory.

Radek Ježowicz
oddělení vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…