tiskové zprávy

Velká Bystřice bude opět patřit biketrialu

Olomouc, 10.5.2016

Přesně za měsíc se do Velké Bystřice u Olomouce opět sjedou biketrialisté z Česka a Slovenska, aby předvedli své umění na trialových kolech. Dvoudenní svátek milovníků tohoto sportu nabídne o víkendu 11.–12. června několik soutěží jak v mládežnických kategoriích, tak v elitní třídě v seriálu Mistrovství České republiky.

Hlavním dějištěm závodů bude Zámecké náměstí, kde jezdci absolvují tři divácky atraktivní soutěžní sekce. Další tři úseky budou připraveny v lese v nedaleké přírodní lokalitě Skalka nad kynologickým cvičištěm. Tato kombinace prostředí je jedním z důvodů, proč do Velké Bystřice závodníci rádi jezdí. „Některým více vyhovují umělé sekce před diváky, jiní zase nedají dopustit na přírodní terény. Bystřický závod nabízí pro každého něco“, vysvětluje ředitel závodu Radek Janka z pořádajícího Biketrial klubu Olomouc.

Uspořádat dvoudenní akci a spojit více soutěží do jediného víkendu si vyzkoušeli pořadatelé premiérově v loňském roce. Ohlasy od účastníků byly velmi pozitivní. „Příprava tratí je poměrně náročná, takže pokud víme, že je nestavíme pouze na jediný den, ale na dvoudenní závod, můžeme jim věnovat více energie a v konečném důsledku z toho profitují jak jezdci, tak diváci“, dodává Janka. Chybět letos proto nebude oblíbená sekce nad náhonem na náměstí a nachystáno mají pořadatelé i několik novinek.

Oba dva dny jsou zařazeny mezi nominační soutěže na letošní mistrovství světa jak pro české jezdce, tak pro závodníky ze Slovenska. Zájem o start ve Velké Bystřici projevili i trialisté z Rakouska, Maďarska a Lotyšska.

Radek Janka
předseda Biketrial klubu Olomouc
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805
www.biketrial-olomouc.cz

Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc Biketrial Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…