tiskové zprávy

Vojtěch Vepřek už bratrovi titul závidět nemusí

Olomouc, 15.8.2016

Až do minulého týdne mohl Vojtěch Vepřek závidět svému staršímu bratru Tomášovi jeho loňský titul mládežnického mistra světa v biketrialu. Od pátku už ale závidět nemusí: na kamenitých tratích v Blansku si Vojtěch vyskákal titul vlastní. V nejmladší kategorii poussin za sebou nechal šestnáct soupeřů z osmi zemí a stal se světovým biketrialovým šampionem do devíti let.

V první soutěži obsadil Vojtěch stříbrnou pozici – při shodném zisku trestných bodů s Joanem Fusalbou rozhodl o vítězi v jeho neprospěch větší počet úspěšně absolvovaných úseků. „Rozhodně není nic ztraceno, pokud Vojta zvítězí ve druhém soutěži, budou bodově nastejno a pak rozhoduje poslední závod“, neztrácel optimismus otec a trenér mladého jezdce Milan. A i když u jezdců této věkové kategorie to nikdy není sázka na jistotu, tentokrát to vyšlo: Vojtěch Vepřek porazil Katalánce Fusalbu o jediný trestný bod a stal se mistrem světa. „Dnes jel výborně“, pochvaloval si po závodě spokojeně jízdu svého syna jindy přísný Milan Vepřek. Po červnovém vítězství na evropském biketrialovém šampionátu je to Vojtův druhý letošní triumf.

V Blansku reprezentovali Biketrial klub Olomouc i další dva jezdci. Lukáš Janka v juniorské kategorii skončil na šestém místě, Tomáš Vepřek v kategorii minime obsadil celkově desátou pozici. Oba sourozenci Vepřkovi mají za sebou také účast na prestižních UCI Trials Světových hrách mládeže, kde se v disciplíně cyklotrial ve svých kategoriích probojovali mezi finalisty.

Letošní jubilejní 25. mistrovství světa v biketrialu se skládalo ze dvou samostatných soutěží, obě se jely v kamenitých terénech na okraji města Blanska. Česká reprezentace zde získala celkem 4 tituly mistrů světa. V nejvyšší kategorii elite jej získal již potřetí v řadě Václav Kolář, další přidal Matěj Popelka v kategorii senior a v mládežnických kategoriích uspěli Vojtěch Vepřek (poussin) a Alžběta Pečínková (femine).

Radek Janka
předseda Biketrial klubu Olomouc
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805
www.biketrial-olomouc.cz

Vojtěch Vepřek, mistr světa v biketrialu v kategorii poussin, WBC Blansko 2016 Vojtěch Vepřek na jedné z domácích soutěží na umělých překážkách. Vloni připravil klub pro Tomáše (vlevo) slavnostní uvítání – letos se stejná pocta chystá pro Vojtěcha
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…