tiskové zprávy

Dvě zlaté medaile za jediný den

Olomouc, 11.9.2017

Ziskem ne jedné, ale hned dvou zlatých medailí během jediného dne zahájil podzimní část cyklotrialové sezony Tomáš Vepřek z Biketrial klubu Olomouc. Na víkendové soutěži Českého poháru ve středočeské Sklence uspěl jak v mládežnické kategorii minime, tak mezi dospělými jezdci ve vyšší kategorii expert.

Mezi experty se přihlásil o slovo hned po prvním kole. Se 13 trestnými body se dostal na průběžné druhé místo, další dvě kola pak zajel poloviční penalizací a výsledných 26 bodů mu zajistilo celkové vítězství. Obtížnost tratí odpovídala mládežnické kategorii cadet, do které mladý závodník postupuje příští rok. Sobotní výkon ukazuje, že je na přestup dobře připraven.

Stihnout v jednom dni dva závody nebylo snadné. Pohár mládeže Youth Games bezprostředně navazoval v harmonogramu soutěže a Tomáš tak ihned po dojezdu expertů vyrazil zpět do tratí. Času nebylo nazbyt. I přes tento tlak udržel olomoucký závodník koncentraci a velmi čistou jízdou (pouhých 8 penalizačních bodů za celý závod) přesvědčivě zvítězil i podruhé.

Čtrnáctiletý jezdec patří dlouhodobě k domácí špičce v mládežnickém trialu na kolech a je důležitou oporou české reprezentace. Na letošních UCI Trials Světových hrách mládeže v dánském Viborgu byl členem vítězného družstva, které v soutěži národních týmů porazilo favorizované Francouze a Španěly a získalo pro Českou republiku zlatou medaili. „Tomáš z našeho týmu nasbíral nejvíce bonusových bodů a má tak na úspěchu rozhodující podíl“, doplňuje Radek Janka z Biketrial klubu Olomouc, který výpravu vedl.

V individuálních soutěžích se v Dánsku představil i Tomášův mladší bratr Vojtěch. Oba sourozenci postoupili ve svých kategoriích mezi finalisty, na medaile však nedosáhli. Vojtěch Vepřek nakonec skončil velmi těsně na 4. místě (poussin), Tomáš Vepřek na 9. příčce (minime). Světové hry mládeže jsou určeny pro závodníky do 16 let. Konají se pravidelně od roku 2000, letos se jich zúčastnilo 176 závodníků ze 16 zemí.

Úspěchy Tomáš Vepřek sbírá nejen v cyklotrialu, ale i příbuzném biketrialu. Největším výsledkem v této disciplíně pro něj zatím zůstává titul světového šampiona mezi benjaminy z roku 2015. Na letošním mistrovství světa skončil na čtvrtém místě.

Radek Janka
předseda Biketrial klubu Olomouc
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805
www.biketrial-olomouc.cz

Tomáš Vepřek, UCI Trials World Youth Games 2017, Dánsko Tomáš Vepřek, UCI Trials World Youth Games 2017, Dánsko Tomáš Vepřek, Český pohár mládeže v cyklotrialu – Youth Games Tomáš Vepřek, Český pohár mládeže v cyklotrialu – Youth Games
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…