tiskové zprávy

Start cyklotrialové sezóny

Olomouc, 15.2.2017

Za první letošní soutěží zamíří cyklotrialisté již tradičně do Olomouce. Šestý ročník oblíbeného zimního závodu odstartuje v hale v areálu fortové pevnůstky na Bělidlech v sobotu 18. února v deset hodin. Závod symbolicky otvírá novou sezonu, která letos přináší řadu novinek.

„Zimní závody pořádáme od roku 2012, určeny jsou především pro mladé závodníky. Jednak proto, že stavět tratě pro elitní jezdce v omezeném prostoru haly není tak úplně snadné, jednak proto, že mládež stále tvoří mezi cyklotrialisty převažující část jezdecké základny. Přijíždí pravidelně přes padesát dětí a mladých jezdců ze všech koutů republiky“, přibližuje Radek Janka z pořádajícího Biketrial klubu Olomouc.

Zájem ale nemají jen domácí. Do Olomouce za sportem vyráží pravidelně slovenští trialisté a v loňském roce se k nim přidali i severní sousedé z polského klubu MKS Ochotnica. "Pro nás je to samozřejmě pocta, že někomu stojí náš podnik za tolik kilometrů cestování", glosuje Janka.

Olomoucký závod je součástí předsezonní přípravy, do které patří také další halová soutěž ve středočeských Prusicích 11. března a jarní soustředění mládeže v Domašově nad Bystřicí v půli dubna. Hlavní sezona začíná 29. dubna, kdy odstartuje desetidílný seriál Českého poháru mládeže v cyklotrialu pod již zavedeným názvem Youth Games.

Oproti minulým rokům došlo k navýšení počtu soutěží, jejich užšímu spojení se závody pro dospělé kategorie a hlavně se do organizace zapojila řada nových klubů. Sezona tak nabídne pestrou kombinaci závodů v různých prostředích.

Radek Janka
předseda Biketrial klubu Olomouc
klub@biketrial-olomouc.cz
721 048 805
www.biketrial-olomouc.cz

Zimní závod 2016, na kole Samuel Hlavatý (SVK), bronzový junior UCI Trials World Championship 2016 Domácí jezdec Vojtěch Vepřek (mistr světa v biketrialu, kategorie poussin 2016) pod dohledem otce a soupeřů
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…