tiskové zprávy

DDM Olomouc na léto připravil 35 táborů

Olomouc, 14.3.2017

Ať si počasí nebo kalendář říká, co chce, letní prázdniny jsou už opravdu blízko - obzvlášť pokud chcete, aby vaše děti část z nich strávily na letním táboře, který bude opravdu dobrý. Dlouholetou tradici, dobré zázemí, zajímavý program i kvalifikované pedagogy na letní tábory nabízí Dům dětí a mládeže Olomouc. Plně obsazeno je zatím jen 10 z nich, takže vybírat je pořád z čeho.

„Na tento rok jsme pro veřejnost připravili 35 letních táborů a z toho 13 je pobytových“, uvedl Radek Ježowicz z olomouckého DDM. Kromě tradičních táborů se zajímavou celotáborovu hrou (Harry Potter, Do světa fantastických zvířat, Ztraceni v čase) je v nabídce i několik táborů odborných - taneční, sportovní a výtvarný. Volná místa nabízí i fotografická dílna, ve které si účastníci vyzkoušejí focení a zpracování fotek pod vedením odborných lektorů.

Specifické místo zaujímá i tábor pro teenagery od 12 do 19 let s názvem Bylo - nebylo. Bude fyzicky i psychicky náročnější, ale o to zajímavější zážitky si z něj účastníci odnesou.

Naopak, pro nejmenší děti od 3 let je připraven pobyt i s rodiči. Čekají je pohybové, výtvarné i relaxační aktivity. Část programu bude společná pro všechny a část programu bude zvlášť pro rodiče a zvlášť pro děti. Místa zbývají už jen na jednom turnusu.

I letos je v nabídce víc táborů příměstských než pobytových. Poznávat Olomouc, ale i jeho okolí můžete na táborech spojených s geocachingem. Pro sportovce jsou volná místa na tanečním nebo badmintonovém soustředění. Máte-li rádi výtvarku, můžete se vydat "Po stopách starých řemesel" nebo zkusit proces výroby černobílých fotografií v temné komoře a v nabídce nechybí ani modelářský příměstský tábor.

Mezi úplné novinky tohoto roku patří Příměstský tábor LEGO robotiky, na kterém budou účastníci skládat a programovat roboty z Lega.

„V loňském roce se pobytových táborů DDM Olomouc zúčastnilo 634 dětí a těch příměstských 440, uvidíme kolika dětem zpříjemníme jejich prázdniny letos. Tradičně rychle bývá obsazen příměstský tábor v ZOO a pobyt pro rodiče s dětmi, ale nabídka je pořád ještě bohatá. Pokud chce mít člověk jistotu, že se dostane právě na ten svůj vybraný, měl by si místo rezervovat co nejdříve“, dodal ještě Radek Ježowicz. Přihlášky přijímají všechna pracoviště DDM Olomouc, on line přihlášku lze také podat prostřednictvím internetu na adrese www.ddmolmouc.cz/tabory, kde najdete i fotky z předchozích let.

Radek Ježowicz
oddělení vnější komunikace
propagace@ddmolomouc.cz
731 444 443

Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc Letní tábory DDM Olomouc
Kliknutím na náhled získáte fotografii v plné kvalitě.

přehled tiskových zpráv…